Czym zajmuje się asystentka stomatologiczna?

Czym zajmuje się asystentka stomatologiczna?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy, kto w swoim życiu doświadczył problemów z zębami, bez wątpienia miał do czynienia ze stomatologiem, nazywanym częściej po prostu dentystą. Zazwyczaj jednak dentysta w swoim gabinecie nie jest sam, bo pomaga mu asystentka stomatologiczna. Jest to zawód cieszący się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem, zwłaszcza u kobiet. Aby zostać asystentką stomatologa należy zdobyć oczywiście niezbędne kwalifikacje, kończąc naukę choćby w asystentka stomatologiczna szkoła lub policealna szkoła Warszawa. Możliwości jest naprawdę sporo. Co ciekawe, asystentki w swojej pracy współpracują nie tylko ze stomatologiem, ale także z pacjentem, któremu pomagają się zrelaksować i zmniejszyć stres związany z bolesnymi i nieprzyjemnymi zabiegami. Czym jeszcze zajmuje się asystentka stomatologiczna?

Jak wygląda praca asystentki stomatologicznej?

Mówiąc bardzo ogólnie, asystentka wspomaga pracę dentystów. Co ważne, nie jest to osoba uprawniona w żaden sposób do wykonywania zabiegów. Wykonuje ona jednak wiele innych zadań, związanych chociażby z dokładnym i starannym przygotowaniem zabiegu. Prowadzi także niezbędną dokumentację gabinetu, będąc jednocześnie swego rodzaju łącznikiem pomiędzy pacjentami, a specjalistą stomatologiem. Przygotowuje ona jego miejsce pracy, a w tym także wszelkie narzędzia stomatologiczne, preparaty, leki, czy też fotel dentystyczny. Oprócz tego często zajmuje się też skomplikowanym ustalaniem terminów wizyt, umawianiem pacjentów na kontrole oraz nadzorowaniem wszelkich innych grafików związanych z funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy projektor nadaje się do domowego użytku?
Czy projektor nadaje się do domowego użytku?
Jeszcze do niedawna w domach prywatnych głównymi sprzętami służącymi do wyświetlania filmów i innych materiałów były telewizory. Od jakiegoś czasu […]
Ostatnie wpisy