Dlaczego przy zakupie warto postawić na komputery poleasingowe?

Dlaczego przy zakupie warto postawić na komputery poleasingowe?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niska cena  i wysoka jakość sprzętu

Zakup komputerów poleasingowych cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest możliwość nabycia nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości w niskiej cenie. Charakterystyczną cechą branży komputerowej jest dynamiczny rozwój technologii, który sprawia, że na rynku nieustannie pojawiają się coraz nowsze i bardziej wydajne urządzenia. W efekcie sprzęt komputerowy po roku użytkowania może stracić nawet 20 procent swej początkowej wartości. Niewielu drobnych przedsiębiorców lub użytkowników prywatnych stać na zakup fabrycznie nowych urządzeń co 2-3 lata. Z tego powodu wzrasta zainteresowanie komputerami poleasingowymi, które są zdecydowanie tańsze.

Wydajność i niezawodność

Komputery poleasingowe to najczęściej dwuletni lub trzyletni sprzęt wycofywany z dużych korporacji. Po zakończeniu umowy leasingowej trafiają one na rynek wtórny, gdzie stają się łakomym kąskiem dla osób prywatnych lub mniejszych firm. Zazwyczaj korporacje inwestują w najnowocześniejszy sprzęt zbudowany z markowych podzespołów. Dzięki temu komputery po dwóch lub trzech latach użytkowania nadal charakteryzują się dobrą wydajnością. Szukając wysokiej jakości produktów, warto pomyśleć o komputerach poleasingowych marki HP, które od lat znakomicie wypadają w różnych testach niezawodności. Chociaż urządzenia te nie są już objęte gwarancją producenta, często oferowane są wraz z 12-miesięczną gwarancją sprzedawcy, który zobowiązuje się do naprawienia ewentualnych usterek. Dzięki temu ryzyko zakupu wadliwego lub mocno wyeksploatowanego urządzenia jest niewielkie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesna sofa czy wersalka?
Nowoczesna sofa czy wersalka?
Podczas aranżacji salonu zastanawiamy się często, co będzie lepszym rozwiązaniem — sofa, czy może wersalka? Z pewnością przed podjęciem ostatecznej […]
Ostatnie wpisy