Przyczyny wycieku oleju z auta

Przyczyny wycieku oleju z auta
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy często po odjechaniu z miejsca parkingowego zauważamy, że w miejscu gdzie stał samochód pojawiła się oleista plama? Diagnosta na przeglądzie zwrócił nam uwagę na wycieki oleju, bądź uznał że są na tyle duże, że badanie zakończyło się wynikiem negatywnym? Jeśli tak, to z pewnością poniższy poradnik powinien nieco rozjaśnić nasz problem. Jakie są najczęstsze przyczyny wycieków oleju z pojazdu, a także w jaki sposób można sobie z nimi poradzić?

Wyciek oleju silnikowego

Zdecydowanie najpopularniejszą rzeczą jest wyciekający olej z samego silnika spalinowego. Wyciek taki może odbywać się przez wiele różnych miejsc, a oto najpopularniejsze z nich, począwszy od dołu jednostki napędowej: Korek spustowy oleju, uszczelka miski olejowej, uszczelniacz wału korbowego (simmering), uszczelka pod głowicą, uszczelka pokrywy zaworów. Jak widać wystarczy więc wymiana odpowiedniego uszczelnienia, by problem został rozwiązany. Zdarzają się też sytuacji takie, jak pęknięta głowica lub blok silnika, jednak należą one do rzadkości.

Wycieki ze skrzyni biegów

Oleje mogą wyciekać także ze skrzyni przekładniowej, niezależnie czy jest to manual czy automat. W tym pierwszym przypadku będziemy mieli do czynienia z olejem przekładniowym, a w sytuacji posiadania skrzyni automatycznej będzie to specjalny płyn, zwany ATF-em. W przypadku automatu wyciek może odbywać się też poprzez nieszczelność samego konwertera momentu obrotowego, czyli sprzęgła hydrokinetycznego. Jego naprawę możemy zlecić różnym firmom, takim jak https://mvs.auto.pl/. Natomiast wyciek z samej skrzyni również może być spowodowany nieszczelnym korkiem spustowym oleju, bądź uszkodzeniem jednej z uszczelek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Części samochodowe w fordzie – jakie najcześciej się psują?
Części samochodowe w fordzie – jakie najcześciej się psują?
Kupując używanego forda, zwłaszcza takiego, który ma już trochę lat i przejechanych kilometrów, musimy się liczyć z jego awaryjnością. Nie […]
Ostatnie wpisy