Co jest ważne w wyborze serwera?

Co jest ważne w wyborze serwera?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybranie najlepszego serwera nie tylko może usprawnić działanie firmy, ale również pozwala na prawidłowe działanie strony internetowej. Przed dokonaniem zakupu należy przeanalizować wszelkie aspekty związane z parametrami, ceną oraz z usługodawcą hostingowym. Zakup serwera to inwestycja wieloletnia, dlatego też warto odpowiedzieć sobie na pytanie co jest ważne w jego wyborze.

Wybór odpowiedniego usługodawcy hostingowego

Jest to bardzo istotna kwestia, która powinna zostać przeanalizowana bardzo szczegółowo. Warto sprawdzić jaką pozycję na rynku zajmuje konkretna firma oraz ilu zleceniodawców obecnie obsługuje. Wysoką pozycję zajmuje bowiem tylko usługodawca, który gwarantuje bezpieczeństwo, bezawaryjność oraz wysoką jakość obsługi klienta.

Istotne jest również, abyśmy sprawdzili czy nasz potencjalny zleceniobiorca posiada własną infrastrukturę techniczną oraz odpowiednie zaplecze w postaci personelu. Warto też upewnić się czy firma posiada własne data center czyli ogólnie rzecz ujmując – zaplecze techniczne.

Kontakt z usługodawcą

Bardzo istotne jest aby usługodawca posiadał rozbudowane biuro obsługi klienta, które pomoże nam w razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości ale również wówczas kiedy będziemy mieć po prostu pytania dotyczące zakupionej usługi. Należy również dowiedzieć się w jaki sposób będziemy mogli skontaktować się z doradcami.

Parametry dla strony internetowej

To kolejny, ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi, jaką są serwery dedykowane. Bardzo często osoby, które dokonują zakupu serwera po raz pierwszy wybierają usługę, która posiada nieodpowiednie parametry dla strony internetowej. Niekiedy jednak to właściwości stają się z biegiem czasu niewystarczające. Dlatego też warto upewnić się, że w trakcie trwania umowy będziemy mieli możliwość zmiany usługi. Należy również dowiedzieć się jaka jest cena takiej zmiany.

Przedłużenie zakupionej usługi

Serwery dedykowane powinny mieć możliwość przedłużenia okresu abonenckiego. Istotne jest jednak to czy prolongata okresu abonamentowego odbywa się automatycznie czy też na wniosek usługobiorcy. Najkorzystniejsze jest to drugie rozwiązanie, jednak również tutaj warto zwrócić uwagę na szczegół, a mianowicie na to czy usługodawca w określonym czasie przed wygaśnięciem umowy przesyła nam przypomnienia o bliskim zakończeniu umowy.

Wybór serwera jest bardzo ważny. Sam zakup to kwestia kilku minut, ale proces rozpoznania na rynku powinien być przeprowadzony bardzo szczegółowo. Na serwerze bowiem przechowywane oraz udostępniane są przeglądarkom składowe naszych stron www.

Serwery dedykowane i ich niezawodne działanie pozwala na stały dostęp do oferty przedsiębiorstwa oraz kontakt z nim, co jest istotne nie tylko z ekonomicznego, ale również z wizerunkowego punktu widzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć w wysokiej jakości hotelu?
Czego nie może zabraknąć w wysokiej jakości hotelu?
Prowadzenie hotelu kilku-gwiazdkowego wiąże się ze spełnieniem szeregu wymagań odnośnie wyposażenia, czy obsługi. Im wyższy standard i bardziej luksusowe warunki, […]
Ostatnie wpisy