Jak przygotować powierzchnię do obróbki galwanicznej?

Jak przygotować powierzchnię do obróbki galwanicznej?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka galwaniczna to popularna metoda stosowana w celu zwiększenia odporności mechanicznej i korozyjnej, a także atrakcyjności wizualnej przedmiotów wykonanych z różnych metali (stali, aluminium itp.). Polega na naniesieniu na powierzchnię danego elementu warstwy chromu, niklu czy tlenku siarki. Jednym z niezbędnych elementów całego procesu jest odpowiednie przygotowanie podłoża, polegające na jego precyzyjnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu. Profesjonalne usługi w zakresie galwanizacji oferuje m.in. firma Tegal, co można sprawdzić na https://www.tegal.pl.

Bez dedykowanych preparatów ani rusz

Przed galwanizacją należy zawsze skrupulatnie przygotować powierzchnię wybranego elementu do elektrolizy. Pierwszym krokiem jest wstępne usunięcie z niej wszelkich nierówności, starych warstw farby, odprysków i resztek smaru. Można to robić ręcznie lub poprzez piaskowanie czy gratowanie. Drugi etap polega natomiast na oczyszczeniu i odtłuszczeniu podłoża za pomocą specjalnego preparatu chemicznego o konkretnym stopniu alkaliczności (zawierającego np. węglany, fosforany czy siarczany). Godny polecenia jest w szczególności ekologiczny produkt z serii Spectraclean w postaci płynnej, ewentualnie sypkiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru spodni?
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru spodni?
Wybór spodni nie jest prosty nie tylko ze względu na problem z doborem rozmiaru i długości. Dostępność ogromnej gamy krojów, […]
Ostatnie wpisy