Wózki inwalidzkie – jakie są ich typy?

Wózki inwalidzkie – jakie są ich typy?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki inwalidzkie to pomoc w poruszaniu się, która umożliwia osobom niepełnosprawnym i poszkodowanym łatwiejsze i wygodniejsze poruszanie się. Są one dostępne w wielu różnych stylach i mogą być wykorzystywane do różnych celów.

Wózki inwalidzkie występują w dwóch głównych rodzajach:

Wózki inwalidzkie standardowe 

Standardowe wózki inwalidzkie są najczęstszym typem wózka inwalidzkiego, często używanym przez osoby z tymczasowymi lub przewlekłymi schorzeniami, takimi jak zapalenie stawów, ból pleców i stwardnienie rozsiane (MS). Są one dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, w tym modele składane, ułatwiające transport. Niektóre standardowe wózki inwalidzkie posiadają akcesoria takie jak podłokietniki, podnóżki, zagłówki, a nawet schowki.

Wózki inwalidzkie elektryczne 

Wózki inwalidzkie z napędem posiadają silniki, które pozwalają użytkownikom poruszać się bez konieczności używania rąk lub nóg – są jak zmotoryzowane krzesła! Są one często używane przez osoby, które są trwale niepełnosprawne lub mają urazy, które uniemożliwiają im chodzenie bez pomocy. Niektóre wózki inwalidzkie wyposażone są w zaawansowane technologie, takie jak sterowanie głosem czy joysticki, dzięki czemu użytkownicy mogą obsługiwać urządzenie bez konieczności używania rąk lub nóg.

Jeśli szukasz odpowiedniego modelu, to koniecznie odwiedź witrynę: https://romar-lubuskie.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje makijażu permanentnego
Rodzaje makijażu permanentnego
Lato to okres, w którym zainteresowanie permanentnym makijażem wzrasta. Każda kobieta chce wyglądać olśniewająco nawet po kąpieli w morzu lub […]
Ostatnie wpisy