Kabel prądowy YKY – jakie ma zalety?

Kabel prądowy YKY – jakie ma zalety?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kabel prądowy YKY to rodzaj wysokiej jakości przewodu elektrycznego wykorzystywanego do zasilania. Przewód prądowy YKY wykonany jest z wysokiej jakości drutu miedzianego, który charakteryzuje się bardzo dobrą przewodnością i może być wykorzystywany do przesyłania dużych ilości energii elektrycznej. Kabel prądowy YKY 5×10 jest szeroko stosowany w dziedzinie urządzeń domowych, urządzeń automatyki przemysłowej i pojazdów elektrycznych.

Elastyczna i wygodna instalacja

Kabel prądowy YKY może być zainstalowany w elastyczny sposób, co nie tylko oszczędza pracę i czas, ale także zmniejsza koszty.

Wysoka niezawodność

Kabel prądowy YKY jest wykonany z wysokiej jakości przewodników miedzianych, które są instalowane przez technologię wytłaczania, a następnie spiralnie owinięte folią aluminiową, aby utworzyć warstwę izolacyjną na powierzchni przewodnika, aby zapobiec korozji miedzi i poprawić wydajność izolacji elektrycznej. Jednocześnie wykorzystuje importowaną maszynę do owijania drutu z wysoką precyzją, aby zapewnić, że każdy przewodnik jest ściśle owinięty wokół siebie, bez luki lub luzu, aby zapewnić stabilne połączenie między nimi. Dlatego ma doskonałą wytrzymałość mechaniczną i dobrą wydajność izolacji dla długotrwałego użytkowania w trudnych warunkach środowiskowych.

Wysoka przewodność elektryczna

Dzięki warstwie folii aluminiowej owiniętej wokół każdego przewodnika, kabel prądowy YKY ma doskonałą przewodność elektryczną, nawet jeśli jego średnica zewnętrzna jest tak mała, jak 0,5 mm2 do 2 mm2, ze względu na niską rezystywność (≤0,016 Ωm).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie pies powinien mieć legowisko w mieszkaniu?
Gdzie pies powinien mieć legowisko w mieszkaniu?
Zanim pies pojawi się w domu, jego opiekun powinien zastanowić się, gdzie będzie miał on swoje legowisko. Posiadanie własnego kąta […]
Ostatnie wpisy