Jak zezłomować swoje auto?

Jak zezłomować swoje auto?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody, jak wszystkie urządzenia mechaniczne posiadają określoną żywotność. Jeżeli auto ulega awarii lub uszkodzeniu, a naprawa okazuje się ekonomicznie nieuzasadniona pozostaje jego złomowanie. Żeby proces złomowania przebiegł pomyślnie i sprawnie należy się do niego odpowiednio przygotować. Kasacja pojazdów powinna odbywać się w punktach, które posiadają odpowiednie uprawnienia do wykonywania tego rodzaju czynności. Znajdując taki punkt należy dostarczyć do niego samochód, który będzie poddawany złomowaniu. Udając się do punktu kasacji pojazdów należy pamiętać, aby zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty. Należy wziąć ze sobą przede wszystkim dowód rejestracyjny auta. Jeżeli samochód miał kolizję i dowód rejestracyjny został zatrzymany, konieczne będzie posiadanie pokwitowanie zatrzymania dokumentów wystawione przez policję. Jeżeli pojazd został kupiony i właściciel nie zdążył go przerejestrować, powinien okazać się umową kupna-sprzedaży potwierdzającą istnienie takiej transakcji. W przypadku, gdy pojazd chce zezłomować osoba, która nie jest właścicielem, aby tego dokonać musi posiadać ze sobą upoważnienie wystawione przez posiadacza.

Po przeprowadzeniu kasacji pojazdu, właściciel powinien otrzymać zaświadczenie o przyjęciu auta do stacji demontażu. Z zaświadczeniem tym należy udać się do wydziału komunikacji, który dokona wyrejestrowania samochodu i unieważnienia dokumentów z nim związanych. Ostatnim etapem jest odwiedzenie firmy ubezpieczeniowej, w której była wykupiona polisa. Po przedstawieniu agentowi ubezpieczeniowemu dokumentu o wyrejestrowaniu pojazdu, auto zostaje zdjęte z ewidencji, a firma ubezpieczeniowa powinna dokonać zwrotu nadpłaconej składki. W związku z tym, że kasacja pojazdu jest dosyć czasochłonnym zajęciem można pozbyć się niechcianego auta szybciej, oddając je np. do punktu skupu aut. Punkty takie skupują używane auta, które potem rozbierają i sprzedają na części. Decydując się na taki wariant trzeba jednak pamiętać o sporządzeniu umowy kupna sprzedaży, aby mieć dokument potwierdzający przeniesienie własności.

Sprawdź przykładową ofertę – Kasacja pojazdów Wągrowiec.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Coraz częściej słyszy się o SEO – co to jest? Czym zajmuje się agencja SEO?
Coraz częściej słyszy się o SEO – co to jest? Czym zajmuje się agencja SEO?
Dlaczego potrzebujesz usług SEO, na czym polegają? SEO (Search Engine Optimization) to proces, polegający na optymalizacji zawartość strony internetowej, aby […]
Ostatnie wpisy