Dom i otoczenie

Duże okna – czym je ozdobić?

16 czerwca 2019

Aranżacja wnętrz to sprawa niełatwa. Trzeba posiadać zmysł estetyczny i umiejętność zestawiania ze sobą różnych, czasami na pozór sprzecznych elementów. Przydatny wydaje się tutaj być smak estetyczny, a nawet zacięcie artystyczne. Zwłaszcza że podczas urządzania wnętrz, należy wziąć pod uwagę każdy element: od wyboru mebli, stołów aż po dodatki.

W przypadku tych ostatnich bardzo ważna rolę odgrywają ozdoby okienne. Z tym że ich różnorodność może przyprawić o zawrót głowy, a także i tutaj istnieją pewne zasady aranżacyjne, zwłaszcza gdy chodzi o duże okna. Jakie zatem osłony będą dla nich najlepsze?

Moje okno na świat

Duże okna, to po prostu duża powierzchnia, którą trzeba właściwie zagospodarować. W klasycznych wnętrzach doskonale sprawdzą się ładnie drapowane firany lub upięte w specjalny sposób. Sklep z firanami nierzadko proponuje nie tylko szeroki ich wybór, ale także usługę dobierania do wymiarów okna oraz profesjonalny ich montaż. Ozdobą dużych okien może też być materiałowa, długa zasłona. Albo w jednym kolorze albo w modnym, kwiatowym wzorze.

Jeśli nie firany, to z całą pewnością trzeba wspomnieć o żaluzjach okiennych oraz roletach. Najnowsze ich modele są bardzo eleganckie i nowoczesne, przez co niemalże przypominają tradycyjne firanki. Takim przykładem są doskonale prezentujące się rolety rzymskie.

Dużą zaletą wyboru tego rodzaju osłon jest ich różnorodność kolorystyczna, ale też możliwość dopasowania tworzywa. Mogą być materiałowe, wykonane z tworzyw sztucznych, a nawet drewna, dzięki czemu dopasują się do stylizacji wnętrza i ozdobią nie tylko okno, ale też całe pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *