Gdzie parkować auto?

Gdzie parkować auto?
modna-wiedza
Budowa
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy kupimy nowy samochód, ma on świeży i błyszczący lakier. Na pewno chcielibyśmy, by taki stan rzeczy trwał jak najdłużej. Niestety jeżeli będziemy trzymać pojazd pod gołym niebem, jego wygląd szybko się pogorszy. Padający kwaśny deszcz, grad, ostre słońce, zalegające liście oraz spadająca żywica z drzew, potrafią bardzo szybko zniszczyć zupełnie nowa powłokę lakierniczą.

Budujemy wiatę

Jeśli nie mamy miejsca na postawienie pełnoprawnego garażu, dobrym pomysłem będzie parkowanie samochodu pod wiatą. Taka konstrukcja jest łatwa do samodzielnego zbudowania, nie trzeba też pozwolenia, ani dokonywania żadnych zgłoszeń do urzędów. Decydując się na to rozwiązanie, mamy do wyboru różnego rodzaju wiaty garażowe Poznań umożliwia nam zakup gotowych zestawów między innymi w marketach budowlanych, które są przygotowane do samodzielnego montażu na miejscu. Można wybrać wersję bez ścian bocznych, ze ścianami częściowo zabudowanymi, lub całkowicie stałymi. Niezależnie na którą opcję się zdecydujemy, najważniejszy warunek zostanie zachowany – pojazd będzie chroniony przed warunkami atmosferycznymi.

Małe podwórko

Jeśli mamy tak niewielki ogród, że nawet postawienie tradycyjnej wiaty byłoby zbyt dużym wyzwaniem, możemy zdecydować się niewielkie zadaszenia Producent wykonuje je w taki sposób, by był możliwy montaż bezpośrednio przy murze domu. W ten sposób, wykorzystując minimalną ilość przestrzeni, mamy komfortowe warunki do parkowania auta. W tym przypadku również istnieje wybór pomiędzy obecnością ściany bocznej, lub jej brakiem. Pierwsza opcja uniemożliwia nawiewanie do wnętrza liści, które mogłyby osiadać na dachu i masce auta, dlatego jest częściej polecana.

Trzymanie auta pod gołym niebem to proszenie się o kłopoty. Wystarczy niespodziewany opad gradu, by gładki dotąd lakier nabawił się rozmaitych uszkodzeń. Zdarzają się nawet wgniecenia, które mogą powstać na przykład od upadających gałęzi drzew. Taki pojazd łatwiej też ukraść, ponieważ złodziej nie będzie musiał łamać żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Wystarczy, że pokona te, które zainstalowane są w pojeździe.

Budujemy garaż

Najprostszym sposobem wydaje się postawienie w ogrodzie garażu. Zapewni on zarówno ochronę przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi, jak również będzie dodatkową barierą do sforsowania, gdyby ktoś próbował pojazd uprowadzić. Niestety budowa takiego obiektu to duże koszty, a także konieczność uzyskania pozwolenia, mnóstwo formalności w urzędach. Stąd wiele osób szuka czegoś, co będzie mniejsze i tańsze, jednocześnie nie wymagając przechodzenia przez meandry biurokracji, by uzyskać zgodę na budowę. Wydaje się, że dobrym pomysłem jest stawianie wiat garażowych drewnianych, ponieważ spełniają one wszystkie powyższe założenia.

Chronimy samochód

Konstrukcję wiaty możemy zakupić w sklepach budowlanych lub też przez internet. Otrzymamy zestaw do samodzielnego złożenia, oczywiście możemy wynająć firmę, która wszystko zrobi za nas. Do wyboru są różne wersje, jedne posiadają ściany boczne, inne tylko pale wspierające zadaszenie. Najważniejsze jest bowiem to, żeby na dach auta nie mogły spadać gałęzie, grad i inne przedmioty. Producent wiat garażowych wspomina też o złym wpływie promieni słonecznych, które potrafią szybko odbarwić lakier na dachu auta, a także doprowadzić do pęknięć plastikowej deski rozdzielczej. Wszystko to nie będzie nas już dotyczyło.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaoszczędzić pieniądze przy otwieraniu restauracji?
Jak zaoszczędzić pieniądze przy otwieraniu restauracji?
Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji o sporządzeniu biznesplanu. Możesz zacząć od pomysłu na restaurację lub kawiarnię, a następnie musisz spisać […]
Ostatnie wpisy