Dom i otoczenie

Gdzie warto zainstalować ogrzewanie elektryczne?

5 grudnia 2018

Gdy budujemy własny dom, planujemy jego każdy element, bo chcemy w nim czuć się dobrze, zarówno latem jak i zimą. Jedną z podstawowych kwestii jaką musimy rozważyć, jest rodzaj ogrzewania, które chcemy zastosować w naszym domu. Opcji jest sporo – możemy od początku zainwestować w ogrzewanie gazowe, czy tradycyjne palenie w piecu węglem bądź drzewem. Jest to jednak pomysł szkodliwy dla naszego środowiska. Smog i tak już jest bardzo dużym problemem, głównie w miastach.

Jeżeli chcemy ogrzewać węglem także nasz dom, będziemy stopniowo zatruwać nie tylko naszych sąsiadów, ale także siebie. W dodatku konieczność palenia w piecu jest rozwiązaniem czasochłonnym i nie każdy to lubi. Ponadto węgiel należy do surowców drogich i jego stosowanie może się okazać dla nas bardzo kosztowne.

To może ogrzewanie elektryczne?

Elektryczne ogrzewanie promiennikowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych. Przede wszystkim jest to bardzo wygodna opcja – wystarczy nastawić temperaturę, jaką chcemy mieć w naszym mieszkaniu, a system wykona wszystko za nas. Możemy ustawić automatycznie temperaturę na dzień jak i na noc, bez konieczności jej ciągłej regulacji.

Wygodną sprawą jest też ogrzewanie podłogi. Ogrzewanie prądem może być dla nas też bardzo korzystne finansowo – najlepiej znaleźć ogrzewanie elektryczne kalkulator i przy jego pomocy obliczyć koszty, jakie będziemy musieli ponosić. Może okazać się, że będą one dużo niższe, niż w przypadku ogrzewania tradycyjnego za pomocą węgla i drewna, jak i ogrzewania gazowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *