Generalne porządki – od czego zacząć?

Generalne porządki – od czego zacząć?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas marzy o czystym i pachnącym domu. Od czego zacząć porządkowanie przestrzeni? Co zrobić by raz osiągnięty, idealny porządek się utrzymywał? Jak zachęcić domowników do sprzątania? Czy da się posprzątać raz na zawsze? Po odpowiedzi na powyższe pytania zapraszamy do dalszej części artykułu.

Gruntowne porządki krok po kroku

Żeby zaprowadzić w naszym domu bądź mieszkaniu idealny porządek, należy rozpocząć od dokładnego przeglądu posiadanych rzeczy. Aby ilość przedmiotów nas nie przytłoczyła warto podzielić je na kategorie (np. ubrania, książki, zabawki dziecięce itd.) i działać krok po kroku. Najistotniejszą sprawą jest pozostawienie tylko tych rzeczy, które są naprawdę potrzebne. Resztę trzeba rozdzielić na trzy kategorie: do sprzedania, oddania i wyrzucenia.

Przy tak gruntownych porządkach warto zaopatrzyć się w dobrej jakości worki na śmieci oraz skuteczną chemię gospodarczą, gdyż kolejnym etapem jest odkurzenie oraz dokładne wyczyszczenie mebli i wszystkich powierzchni oraz pozbycie się śmieci. Dopiero wtedy przystąpić można do organizacji miejsca i prawidłowego rozmieszczenia wszystkich przedmiotów.

Utrzymanie porządku

Gdy dom jest już pięknie wyczyszczony a przestrzeń zorganizowana pozostaje pytanie: Co zrobić by taki stan utrzymać? Oto trzy sprawdzone rady: Po pierwsze warto opisać półki i szuflady by każdy z domowników wiedział co gdzie się znajduje. Po drugie: zawsze odkładać rzeczy na miejsce. Po trzecie: pilnować by w domu znajdowały się tylko potrzebne rzeczy.

Dobrze zorganizowany dom, gdzie rzeczy zawsze mają swoje miejsce to minimum wysiłku przy sprzątaniu, wystarczy tak naprawdę odkurzanie powierzchni i mebli oraz mycie podłóg. Gdy obowiązków przy sprzątaniu jest tak niewiele, łatwiej będzie zachęcić domowników do pomocy i rozdzielić pracę. Uporządkowany dom to uporządkowane życie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Za pomocą jakich rozwiązań zwiększyć bezpieczeństwo w naszym domu?
Za pomocą jakich rozwiązań zwiększyć bezpieczeństwo w naszym domu?
Zachowanie bezpieczeństwa przy pomocy wprowadzania odpowiednich systemów, a także montażu urządzeń przeznaczonych do ostrzegania przed zagrożeniem jest priorytetem. Wskazuje to […]
Ostatnie wpisy