Ile czasu potrzeba, by nauczyć się języka angielskiego?

Ile czasu potrzeba, by nauczyć się języka angielskiego?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na świecie żyją miliony ludzi, którzy próbują nauczyć się mówić w języku angielskim. Często zastanawiają się oni, ile czasu będą potrzebowali na opanowanie tego języka w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Nic w tym dziwnego, zważywszy na fakt, że większość z nas ma wiele innych obowiązków na głowie (m.in. rodzina, praca zawodowa), więc luksus nauki na pełen etat nie jest raczej osiągalny. Na szczęście nie trzeba wcale poświęcać na to wielu godzin dziennie, wystarczy bowiem mądrze wybrać kurs i zastosować się do kilku użytecznych porad.

Nastawienie i zaangażowanie to czynniki decydujące

Na szybkość przyswajania języka angielskiego ma wpływ kilka istotnych czynników. Zdecydowanie najważniejszym z nich jest nastawienie samego ucznia, to znaczy przede wszystkim jego motywacja (np. chęć zaliczenia egzaminu, zdobycia certyfikatu lub porozumiewania się z obcojęzycznym partnerem), a także regularność uczęszczania na kurs czy też systematyczność nauki w domu. Efekty wynikają bowiem z wysiłku i dużego zaangażowania. Osoby pragnące poznać angielski w stopniu przynajmniej komunikatywnym mogą z powodzeniem brać udział w semestralnych kursach językowych dla dorosłych, które odbywają się na większości uczelni wyższych.

W tym przypadku jednak nie ma co liczyć na spektakularne efekty, chyba że po ukończeniu kursu zdecydujemy się na kontynuowanie nauki samodzielnie albo w szkole językowej. Ułatwione zadanie mają osoby, które już wcześniej miały do czynienia z angielskim – wystarczy bowiem, że przypomną sobie podstawy. Warto podkreślić, że najlepsze i najszybsze efekty przynosi czynna nauka, czyli rozmowa i różne ćwiczenia językowe w towarzystwie native speakera. Tego rodzaju kursy oferuje m.in. angielski dla młodzieży w Krakowie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak chronić markowe telefony
Jak chronić markowe telefony
Smartfon lub telefon komórkowy jest jednym z najpopularniejszych urządzeń do użytku codziennego. W związku z tym trzeba go chronić przez […]
Ostatnie wpisy