Jak czyścić żaluzje wewnętrzne?

Jak czyścić żaluzje wewnętrzne?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żaluzje wewnętrzne to jedne z najbardziej popularnych dekoracji okiennych, pełniące też rolę ochrony przed promieniami słońca i spojrzeniami z ulicy. Niestety mają jedną wadę – stosunkowo szybko zbiera się na nich kurz, dlatego wymagają regularnego czyszczenia. Wybór metody i środków zależy w dużej mierze od materiału, z którego konstrukcja została wykonana. Przyda nam się jednak z pewnością delikatna ściereczka, gąbka i płyn. 

Mycie nie zawsze jest wskazane 

Żaluzje wykonane z PVC i innych tworzyw sztucznych należy co jakiś czas myć z użyciem letniej wody z odrobiną zwykłego płynu do naczyń. Wcześniej jednak każde piór z osobna warto przetrzeć szmatką z mikrofibry, aby pozbyć się wierzchniej warstwy kurzu. Modele aluminiowe natomiast najlepiej odkurzać niewielką szczoteczką z miękkim włosiem i polerować wyłącznie za pomocą flanelowej ściereczki. W tym przypadku woda jest zabroniona, bo aluminium pod jej wpływem ulega zmatowieniu. Z kolei żaluzje drewniane wewnętrzne powinny być czyszczone na sucho z wykorzystaniem ściereczki bawełnianej i preparatu o działaniu nabłyszczającym. W ostateczności można użyć letniej wody z dodatkiem specjalnego płynu do drewna, ale tylko przy trudnych do wyeliminowania plamach i zabrudzeniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co uatrakcyjni ogród?
Co uatrakcyjni ogród?
Wiele osób decyduje się na założenie przydomowego ogrodu, ponieważ miejsce to idealnie nadaje się do wypoczynku, zwłaszcza w okresie wiosennym […]
Ostatnie wpisy