Jak dbać o salon kosmetyczny w dobie koronawirusa?

Jak dbać o salon kosmetyczny w dobie koronawirusa?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od marca bieżącego roku niemal cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. W tej sytuacji mocno utrudnione jest funkcjonowanie wszelkich salonów usługowych, w tym zwłaszcza kosmetycznych. Muszą one przede wszystkim stosować się do konkretnych wymogów w zakresie higieny oraz bezpieczeństwa, tak aby ograniczyć do minimum ryzyko zakażenia swoich klientów. Warto zaznaczyć, że większość zaleceń sanitarnych ma w tym przypadku charakter obligatoryjny, czyli obowiązkowy.

Maseczki to absolutna podstawa

W dobie koronawirusa kluczowym wymaganiem w salonach kosmetycznych jest wykonywanie poszczególnych zabiegów w maseczkach. Dotyczy to zarówno pracowników, jak i klientów – oczywiście jedynie wtedy, gdy żadne czynności nie są przeprowadzane bezpośrednio na twarzy. Druga istotna kwestia to zdalne umawianie się na wizytę (przez internet, telefon itp.) ze względu na to, aby w małej poczekalni nie przebywało na raz kilku klientów.

Przed wejściem do pomieszczenia personel powinien dokładnie informować o najważniejszych wdrożonych środkach bezpieczeństwa i poprosić o wypełnienie ankiety na temat aktualnego stanu zdrowia. W samym lokalu obowiązuje natomiast prosta zasada mówiąca o tym, że jedno stanowisko pracy jest zarezerwowane wyłącznie dla jednego klienta. Duże znaczenie ma ponadto regularna dezynfekcja narzędzi (najlepiej w profesjonalnym autoklawie), klamek oraz powierzchni płaskich.

Pozostałe wymogi to:

– mycie rąk przed każdym zabiegiem

– pleksy (ścianki) oddzielające pracowników od klientów

– systematyczne wietrzenie lokalu

– zachowanie co najmniej dwóch metrów odstępu między stanowiskami

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać najlepsze ciuchy dla naszego małego dziecka?
Jak wybrać najlepsze ciuchy dla naszego małego dziecka?
Wybierając ubrania dla małego dziecka, chcesz wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, musisz pomyśleć o warunkach pogodowych. Czy jest […]
Ostatnie wpisy