Jak dbać o salon kosmetyczny w dobie koronawirusa?

Jak dbać o salon kosmetyczny w dobie koronawirusa?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od marca bieżącego roku niemal cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. W tej sytuacji mocno utrudnione jest funkcjonowanie wszelkich salonów usługowych, w tym zwłaszcza kosmetycznych. Muszą one przede wszystkim stosować się do konkretnych wymogów w zakresie higieny oraz bezpieczeństwa, tak aby ograniczyć do minimum ryzyko zakażenia swoich klientów. Warto zaznaczyć, że większość zaleceń sanitarnych ma w tym przypadku charakter obligatoryjny, czyli obowiązkowy.

Maseczki to absolutna podstawa

W dobie koronawirusa kluczowym wymaganiem w salonach kosmetycznych jest wykonywanie poszczególnych zabiegów w maseczkach. Dotyczy to zarówno pracowników, jak i klientów – oczywiście jedynie wtedy, gdy żadne czynności nie są przeprowadzane bezpośrednio na twarzy. Druga istotna kwestia to zdalne umawianie się na wizytę (przez internet, telefon itp.) ze względu na to, aby w małej poczekalni nie przebywało na raz kilku klientów.

Przed wejściem do pomieszczenia personel powinien dokładnie informować o najważniejszych wdrożonych środkach bezpieczeństwa i poprosić o wypełnienie ankiety na temat aktualnego stanu zdrowia. W samym lokalu obowiązuje natomiast prosta zasada mówiąca o tym, że jedno stanowisko pracy jest zarezerwowane wyłącznie dla jednego klienta. Duże znaczenie ma ponadto regularna dezynfekcja narzędzi (najlepiej w profesjonalnym autoklawie), klamek oraz powierzchni płaskich.

Pozostałe wymogi to:

– mycie rąk przed każdym zabiegiem

– pleksy (ścianki) oddzielające pracowników od klientów

– systematyczne wietrzenie lokalu

– zachowanie co najmniej dwóch metrów odstępu między stanowiskami

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawić bezpieczeństwo placówek dydaktycznych?
Jak poprawić bezpieczeństwo placówek dydaktycznych?
Szkoły to specyficzne, a na swój sposób nawet wyjątkowe miejsca, w których to bezpieczeństwo zawsze powinno stać na najwyższym możliwym […]
Ostatnie wpisy