Jak można wesprzeć działanie hospicjum?

Jak można wesprzeć działanie hospicjum?
modna-wiedza
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Hospicjum to miejsce, do którego ludzie mogą udać się, aby umrzeć z godnością, komfortem i szacunkiem. Celem hospicjum jest zapewnienie opieki dla nieuleczalnie chorych pacjentów, którzy zdecydowali się nie szukać leczenia lub go nie ma.

Oprócz opieki medycznej, hospicja oferują usługi społeczne, takie jak doradztwo w zakresie żałoby dla członków rodziny i grupy wsparcia dla pacjentów. Pracownicy hospicjum pomagają również rodzinom w podejmowaniu decyzji dotyczących opieki u schyłku życia i pomagają we wszelkich kwestiach finansowych, które mogą pojawić się w ostatnich tygodniach życia.

Jeśli chcesz pomóc wesprzeć działalność hospicjum, możesz zaangażować się na kilka sposobów:

Przekaż pieniądze 

Możesz przekazać pieniądze bezpośrednio do hospicjum lub dokonać darowizny poprzez kampanię charytatywną swojego pracodawcy.  Darowizny zostaną wykorzystane między innymi na opiekę nad pacjentami i wynagrodzenia dla personelu.

Możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej: https://fho.org.pl/przekaz-1/.

Zaoferuj swój czas 

Wolontariat w lokalnym hospicjum to kolejny sposób, w jaki możesz pomóc w funkcjonowaniu tej organizacji. Wolontariusze są potrzebni w wielu dziedzinach, w tym w działalności, administracji i programach zewnętrznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zaparzacze do kawy i herbaty – czym muszą się charakteryzować?
Zaparzacze do kawy i herbaty – czym muszą się charakteryzować?
Parzenie kawy oraz herbaty to sposób na smaczny napój o cennych właściwościach. Dobrej jakości kawa lub herbata wymaga też porządnego […]
Ostatnie wpisy