Dom i otoczenie

Jak odprężyć się we własnym domu?

10 listopada 2019

Po wyczerpującym dniu w pracy szukamy spokoju w zaciszu domowym. Dom to miejsce, w którym możemy się zrelaksować i ukoić skołatane nerwy. Jednak nie w każdym pomieszczeniu uzyskamy ukojenie i wyciszenie. Wiele zależy od tego, jaką kolorystyka panuje w mieszkaniu, a także co zdobi nasze ściany, jak wiele światła słonecznego dostaje się do wnętrza i wielu innych czynników.

Jaką kolorystykę wybrać?

Przede wszystkim nasze ściany, meble i inne dodatki nie mogą „krzyczeć”. Jeśli będą miały zbyt intensywną barwę, będziemy czuć napięcie i podenerwowanie. Szczególnie negatywnie wpływają na nas intensywne kolory w sypialni, często nie można zasnąć w takim otoczeniu. Od wielu lat naukowcy przekonują o dużym wpływie koloru zielonego na nasz organizm. Ściany pomalowane w tym właśnie odcieniu zapewnią nam harmonie. Zielony wpływa na nas pozytywnie, gdyż kojarzy nam się z naturą. Najlepiej wybierać jasne odcienie takie jak limonka, groszek czy wiosenna trawa, poprawią nam samopoczucie i optycznie powiększą pomieszczenia. Ściany można także ozdobić fototapetami https://ecowall24.pl/fototapety-44-mapy.html

Jaką fototapetę umieścić na ścianie?

Wybór fototapety jest uzależniony od naszego gustu, ale także od pomieszczenia. Nie wszystkie fototapety będą pasowały do nowoczesnego wnętrza i na odwrót, nie każda tapeta uzupełni pomieszczenie urządzone w stylu old-fashion. Aby odetchnąć z ulgą we własnym domu i poczuć błogi nastrój, powinniśmy otoczyć się tapetami odzwierciedlającymi naturę. Fototapeta las brzozowy, spokojne morze lub łąka pełna kwiatów to tylko kilka opcji do wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *