Dom i otoczenie

Jak odprężyć się we własnym domu?

10 listopada 2019

Po wyczerpującym dniu w pracy szukamy spokoju w zaciszu domowym. Dom to miejsce, w którym możemy się zrelaksować i ukoić skołatane nerwy. Jednak nie w każdym pomieszczeniu uzyskamy ukojenie i wyciszenie. Wiele zależy od tego, jaką kolorystyka panuje w mieszkaniu, a także co zdobi nasze ściany, jak wiele światła słonecznego dostaje się do wnętrza i wielu innych czynników.

Jaką kolorystykę wybrać?

Przede wszystkim nasze ściany, meble i inne dodatki nie mogą „krzyczeć”. Jeśli będą miały zbyt intensywną barwę, będziemy czuć napięcie i podenerwowanie. Szczególnie negatywnie wpływają na nas intensywne kolory w sypialni, często nie można zasnąć w takim otoczeniu. Od wielu lat naukowcy przekonują o dużym wpływie koloru zielonego na nasz organizm. Ściany pomalowane w tym właśnie odcieniu zapewnią nam harmonie. Zielony wpływa na nas pozytywnie, gdyż kojarzy nam się z naturą. Najlepiej wybierać jasne odcienie takie jak limonka, groszek czy wiosenna trawa, poprawią nam samopoczucie i optycznie powiększą pomieszczenia. Ściany można także ozdobić fototapetami https://ecowall24.pl/fototapety-44-mapy.html

Jaką fototapetę umieścić na ścianie?

Wybór fototapety jest uzależniony od naszego gustu, ale także od pomieszczenia. Nie wszystkie fototapety będą pasowały do nowoczesnego wnętrza i na odwrót, nie każda tapeta uzupełni pomieszczenie urządzone w stylu old-fashion. Aby odetchnąć z ulgą we własnym domu i poczuć błogi nastrój, powinniśmy otoczyć się tapetami odzwierciedlającymi naturę. Fototapeta las brzozowy, spokojne morze lub łąka pełna kwiatów to tylko kilka opcji do wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *