Dom i otoczenie

Jak prawidłowo wybrać baterie do umywalki?

10 marca 2022

Każde pomieszczenie w domu musi być dobrze i funkcjonalnie zaaranżowane. Dotyczy to także łazienki, która ze względu na swoje niewielkie rozmiary, powinna mieć ściany i sufit w jasnych kolorach. Ogromne znaczenie ma także dobranie odpowiedniej armatury i dodatków w ten sposób by użytkowanie było wygodne i funkcjonalne.

Praktyczna umywalka w łazience

Oprócz prysznica i wanny, umywalka to najważniejsze urządzenie w łazience. Jest zdecydowanie najczęściej użytkowana i z tego powodu należy ją właściwie dobrać. Powinna być, jeżeli wielkość łazienki na to pozwala, w miarę duża i mieć właściwe proporcje. Ogromne znaczenie ma też dobranie do niej odpowiedniej baterii. Przyjmuje się, że koniec wylewki powinien znajdować się co najmniej 15 centymetrów powyżej dna i mniej więcej w połowie szerokości umywalki. Właściwą baterię można znaleźć choćby na stronie https://taniezlewozmywaki.pl/baterie-umywalkowe-jednouchwytowe.

Baterię należy wybrać w zależności od formy, budowy i sposobu zamontowania umywalki. Na rynku dostępne są baterie stojące, czyli takie, które montowane są na umywalce lub w blacie, baterie ścienne podtynkowe i natynkowe.

Ze względu na sposób działania rozróżnia się baterie jednouchwytowe, które są najczęściej używane i zyskujące coraz większą popularność baterie które mają dwa uchwyty. Poza tym bezdotykowe oraz samo zamykające się, które rzadziej wykorzystywane są w gospodarstwach domowych.

Najważniejsze jest to by umywalka i bateria dobrze spełniały swoją funkcję w łazience, były estetyczne i praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *