Jak przebiega tworzenie strony internetowej?

Jak przebiega tworzenie strony internetowej?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stworzenie dobrej strony internetowej wymaga czasu i dobrego projektu. Pracę rozpoczyna się od określenia zakresu działań firmy lub prywatnego klienta, do którego ma należeć strona, bo na tej podstawie będzie się później ustalało jej wygląd. Inaczej będzie się prezentowała witryna firmy pogrzebowej, inaczej firmy reklamowej. Dlatego zostaje przeprowadzony wywiad z klientem, podczas którego projektanci zbierają wszelkie niezbędne informacje i dowiadują się, czego klient od nich oczekuje.

Przejście do realizacji projektu

Na podstawie tego, czego się dowiedzieli, przechodzą do pracy. Projektowanie stron internetowych bardzo często rozpoczyna się od stworzenia poglądowego planu, na którym jest rozpisane, co gdzie ma się znaleźć. Taki plan zwykle wykonuje się w oparciu o już istniejące witryny, które traktują o podobnym temacie i cieszą się dużą popularnością. Kiedy jest już gotowy, następuje faza produkcji, czyli kodowania szkieletu strony z wszelkimi niezbędnymi funkcjonalnościami, a później nanoszenia na niego szaty graficznej.

Na finalnym etapie prac poświęca się sporo czasu na testy strony, które zwykle przeprowadzane są na testowych użytkownikach. Dzięki temu programiści mogą wykryć wszelkie błędy i nieścisłości. Dodatkowym plusem testów jest sprawdzenie, czy strona spełnia wymogi użytkowników pod względem funkcjonalnym, czyli czy po prostu jest wygodna. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne, aby utrzymać użytkownika. W celu znalezienia dobrych specjalistów odnośnie projektowania stron, warto sprawdzić ofertę zaprezentowaną na https://avangardo.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co wchodzi w zakres usług rzeczoznawcy majątkowego?
Co wchodzi w zakres usług rzeczoznawcy majątkowego?
Przy wycenie własności majątkowej czy gruntów lub lokali (zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych) niezbędna jest pomoc specjalisty, czyli rzeczoznawcy. Sporządza […]
Ostatnie wpisy