Jak przygotować się do rozprawy rozwodowej?

Jak przygotować się do rozprawy rozwodowej?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Postępowanie rozwodowe jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu i niesie ze sobą wiele negatywnych emocji. Stąd nie warto pochopnie podejmować decyzji o tym, że batalię o ewentualne rozstrzygnięcie winy, opiekę nad dziećmi czy obowiązek alimentacyjny poprowadzimy sami. Do rozprawy należy się odpowiednio przygotować, skompletować zawczasu konieczną dokumentację i przemyśleć na jakim finale sprawy nam zależy. Sprawdźmy, o czym nie należy zapominać przygotowując się do rozwodu ze współmałżonkiem i kto może pomóc nam w ochronie naszych praw przed sądem. 

Ustalenie przyczyny rozpadu związku małżeńskiego podstawą w trakcie sporządzania wniosku

Choć kwestie alimentów na dzieci czy też podziału opieki nad nimi dla współmałżonków są najważniejszymi rozstrzygnięciami sądu, niemniej ważne są ustalenia dotyczące powodów rozpadu małżeństwa. Alkohol, przemoc domowa, niewierność jednej ze stron lub obydwóch małżonków – to tylko niektóre argumenty, które najczęściej pojawiają się w pismach rozwodowych. Warto od razu odpowiedzieć sobie na pytanie o orzecznictwo dotyczące winy. Jeśli sąd rozwiąże małżeństwo bez orzekania o winie, ewentualne alimenty na współmałżonka będą mogły być świadczone jedynie pięć lat. Każda informacja dotycząca powodów, dla których powodowie decydują się na rozwód będzie miała wpływ na strategię procesową i przebieg rozprawy. W trakcie postępowania warto zapewnić więc sobie opiekę prawną. Profesjonalny i doświadczony prawnik z kancelarii dostępnej pod adresem https://www.adwokat-figzal.pl/rozwody-i-alimenty/rozwody/ przygotuje dla nas formalny wniosek, wytłumaczy zawiłości prawa, a także będzie reprezentował nasze interesy przed sądem. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drzwi przesuwne w szafie – jak są zbudowane?
Drzwi przesuwne w szafie – jak są zbudowane?
Najczęstszym stylem drzwi przesuwnych jest pojedynczy panel, który wsuwa się w tor z boku pomieszczenia, ale są też inne odmiany. […]
Ostatnie wpisy