Kapelusz czy czapka – co lepiej sprawdzi się u dzieci podczas letnich spacerów?

Kapelusz czy czapka – co lepiej sprawdzi się u dzieci podczas letnich spacerów?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato jest czasem, w którym oprócz odpowiedniego ubrania dla dziecka trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednie nakrycie głowy. Głowa jest bowiem bardzo narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Zbyt długa ekspozycja na słońce może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego tak ważne jest to, aby zadbać o odpowiednią jej ochronę.

Jakie nakrycie głowy wybrać dla dziecka?

Trzeba pamiętać, że nawet dziecko leżące w łóżeczku może być narażone na promienie słoneczne, które będą do niego wpadały. Dla niemowląt najlepszym rozwiązaniem będą więc czapeczki wykonane z miękkiego i przewiewnego materiału, które dodatkowo ochronią uszy dziecka. Najlepiej wybierać te, które dostępne są w jasnych kolorach, ponieważ nie będą one przyciągały promieni słonecznych. Dla niemowląt oraz małych dzieci można również zakupić ażurowe czapeczki robione na szydełku. Kapelusze są natomiast idealnym rozwiązaniem dla kilkuletnich dzieci. W tym przypadku także trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest kapelusz. Najlepiej, aby była to bawełna lub len, które przepuszczają powietrze i zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Starsi chłopcy z pewnością chętnie wybiorą modne czapki z daszkiem. Wybierając nakrycie głowy dla swojego dziecka warto zajrzeć na stronę https://pupill.pl/ i zapoznać się z dostępną na niej ofertą. Można tam znaleźć nakrycia głowy dla maluchów, które wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Wybierając się na wakacje warto spakować więcej niż jedną czapkę lub kapelusz, ponieważ mogą się one zgubić lub wybrudzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rola stylowych dodatków w życiu codziennym
Rola stylowych dodatków w życiu codziennym
Tworząc codzienne stylizacje, często zapominamy o tym, że oprócz całościowego wizerunku, do którego dążymy, ogromną rolę odgrywają różnego rodzaju dodatki. […]
Ostatnie wpisy