Kapelusz czy czapka – co lepiej sprawdzi się u dzieci podczas letnich spacerów?

Kapelusz czy czapka – co lepiej sprawdzi się u dzieci podczas letnich spacerów?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato jest czasem, w którym oprócz odpowiedniego ubrania dla dziecka trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednie nakrycie głowy. Głowa jest bowiem bardzo narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Zbyt długa ekspozycja na słońce może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego tak ważne jest to, aby zadbać o odpowiednią jej ochronę.

Jakie nakrycie głowy wybrać dla dziecka?

Trzeba pamiętać, że nawet dziecko leżące w łóżeczku może być narażone na promienie słoneczne, które będą do niego wpadały. Dla niemowląt najlepszym rozwiązaniem będą więc czapeczki wykonane z miękkiego i przewiewnego materiału, które dodatkowo ochronią uszy dziecka. Najlepiej wybierać te, które dostępne są w jasnych kolorach, ponieważ nie będą one przyciągały promieni słonecznych. Dla niemowląt oraz małych dzieci można również zakupić ażurowe czapeczki robione na szydełku. Kapelusze są natomiast idealnym rozwiązaniem dla kilkuletnich dzieci. W tym przypadku także trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest kapelusz. Najlepiej, aby była to bawełna lub len, które przepuszczają powietrze i zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Starsi chłopcy z pewnością chętnie wybiorą modne czapki z daszkiem. Wybierając nakrycie głowy dla swojego dziecka warto zajrzeć na stronę https://pupill.pl/ i zapoznać się z dostępną na niej ofertą. Można tam znaleźć nakrycia głowy dla maluchów, które wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Wybierając się na wakacje warto spakować więcej niż jedną czapkę lub kapelusz, ponieważ mogą się one zgubić lub wybrudzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie kwestie wziąć pod uwagę, wybierając dobry materiał opał na okres grzewczy?
Jakie kwestie wziąć pod uwagę, wybierając dobry materiał opał na okres grzewczy?
Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dobrego materiału opałowego na okres zimowy. Niektóre z tych czynników […]
Ostatnie wpisy