Jak dobrać szampon odpowiednio do struktury włosa?

Jak dobrać szampon odpowiednio do struktury włosa?
modna-wiedza
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmetyki do włosów mają ogromny wpływ na ostateczny wygląd fryzury. Zazwyczaj skupiamy się na odżywkach i maskach, ale zapominamy o szamponie, a to on najczęściej odgrywa decydującą rolę. W sklepach znajdziemy produkty do mycia włosów suchych, przetłuszczających się, normalnych, warianty regenerujące, odświeżające kolor i podkreślające skręt loków. Nie bagatelizujmy wskazań producenta, ponieważ preparat przeznaczony do nawilżania przesuszonych pasm może wzmagać przetłuszczanie się, a kosmetyk ochładzający blond w zbyt dużej ilości sprawi, że kolor będzie siny. 

Cenne wskazówki

Aby dobrze dobrać szampon do struktury włosów, musimy dokładnie zapoznać się z naszymi kosmykami włosów. Najłatwiej będą miały panie farbujące czupryny na ciemne odcienie. Tu wystarczy szampon odświeżający brąz lub czerń. Blondynki o cienkich, delikatnych włosach muszą unikać preparatów intensywnie nawilżających mimo tego, że takie pukle miewają tendencje do przesuszania się. Ciężki kosmetyk poskleja kosmyki. Panie o włosach kręconych powinny natomiast zainwestować w dobry szampon podkreślający skręt. Pod tym adresem internetowym https://drogeriapigment.pl/988-szampony-regenerujace znajdziemy produkty regenerujące, które sprawdzą się na fryzurach poddawanych częstym i wyniszczającym zabiegom w salonach lub podczas sesji zdjęciowych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oświetlenie ogrodowe – dostępne rozwiązania
Oświetlenie ogrodowe – dostępne rozwiązania
Ogród to miejsce, w którym każdy chce zaznać chociaż namiastki wolnej i prawdziwej natury. Jednocześnie ma to być przestrzeń funkcjonalna, […]
Ostatnie wpisy