Na co zwrócić uwagę przy zakupie szamba?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szamba?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie domu to nie tylko przyjemności, ale również szereg obowiązków, przed którymi stoi właściciel posesji. Jednym z nich jest prawidłowe i regularne odprowadzanie nieczystości, dlatego kluczowym działaniem jest wybór szamba. Jaki model będzie najlepszy, a przede wszystkim czym się kierować przy zakupie? Po pierwsze należy zacząć od pojemności. W tym celu warto poczynić obliczenia, które przybliżą szacunkowe zapotrzebowanie użytkowników.

Pojemność zbiornika oceniamy na podstawie miesięcznego zużycia wody, które można szybko odczytać z domowego licznika. Zwykle szambo betonowe 10m3 spełnia zapotrzebowanie trzy- lub czteroosobowej rodziny. Rozmiary szamba powinny pozwolić na opróżnianie jego zawartości w cyklicznych odstępach czasu- mniej więcej co dziesięć lub czternaście dni. Zbyt duże zbiorniki nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ szambiarki transportują zwykle nie więcej niż 12m3 płynów przy jednorazowym opróżnianiu.

Trwałe i solidne 

Kolejną kwestią jest materiał, z którego zbiornik jest wykonany. Najpowszechniejsze są modele plastikowe i stalowe, choć najtrwalsza jest opcja betonowa. Wystarcza na długie lata użytkowania, wykonana jest z prefabrykowanych części żelbetowych i betonowych, dzięki czemu zapewnia trwałość konstrukcji, szczelność oraz odporność na działanie różnego rodzaju czynników. Dzięki szambom betonowym w Poznaniu właściciele domów nie są narażeni na ciągłe wymiany zbiorników lub ich konserwację, co wiąże się z dodatkowymi kosztami: finansowymi i czasowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budowa przydomowego tarasu – co zrobić żeby przetrwał przez wiele lat?
Budowa przydomowego tarasu – co zrobić żeby przetrwał przez wiele lat?
Taras to miejsce, które w sposób harmonijny łączy dom z ogrodem. Przytulny i zaciszny taras pozwala na odpoczynek, zjedzenie posiłku […]
Ostatnie wpisy