Jak skutecznie myć brudne naczynia?

Jak skutecznie myć brudne naczynia?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje tak wiele sposobów na umycie brudnych naczyń, a każdy ma swój własny sposób na to. Jeśli jednak szukasz najbardziej skutecznego sposobu na umycie brudnych naczyń, oto kilka wskazówek.

Używaj zimnej wody

Gorąca woda może uszkodzić delikatne naczynia i szklanki, zwłaszcza jeśli nie mają one żaroodpornych uchwytów lub spodów. Jeśli używasz gorącej wody, upewnij się, że element grzewczy zmywarki jest wyłączony lub ustawiony na niską temperaturę, aby nie nagrzewał się zbytnio w trakcie mycia naczyń.

Używaj odpowiedniego mydła 

Używaj profesjonalnych środków czystości. Płyny do mycia naczyń są dostępne w wielu różnych formach, w tym zwykłe, bez fosforanów i bez chloru. Prawdopodobnie będziesz potrzebował kombinacji wszystkich trzech rodzajów w zależności od tego, z jakim bałaganem masz do czynienia i jaki rodzaj naczyń myjesz (płyty ceramiczne są zwykle najlepiej czyszczone płynem do mycia naczyń bez fosforanów). Przetestuj niewielki fragment każdego rodzaju na niewidocznym miejscu, zanim użyjesz go do mycia wszystkich naczyń, ponieważ niektórzy ludzie reagują negatywnie na niektóre detergenty – zwłaszcza te z dodatkami zapachowymi lub kolorowymi – wywołując wysypkę lub pokrzywkę (kontaktowe zapalenie skóry). Mydło nie powinno pozostawiać żadnych śladów po wyschnięciu powierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wynajem auta – opłacalne rozwiązanie w wielu sytuacjach
Wynajem auta – opłacalne rozwiązanie w wielu sytuacjach
Polacy jeżdżą samochodami różnej klasy. Dużą część z nich stanowią jednak starsze nie zawsze w pełni sprawne auta. Mieszkańcy dużych […]
Ostatnie wpisy