Jak sprawnie przesyłać sygnały z komputera w obrębie swojego mieszkania?

Jak sprawnie przesyłać sygnały z komputera w obrębie swojego mieszkania?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Funkcja przesyłania danych z jednego urządzenia na drugie jest bardzo przydatna. Jest to możliwe na coraz więcej sposobów za sprawą na bieżąco rozwijającej się technologii.  Dawniej transfer plików takich jak zdjęcia, filmy czy dokumenty z laptopa na drugie urządzenie był niemożliwy bez użycia różnych kabli. Teraz rzadko kto z nich korzysta, dzięki rozwiniętej łączności bezprzewodowej. Jak przekazywać dane z komputera PC lub laptopa na inne urządzenia w obrębie własnego mieszkania?

Wygodne sposoby przekazywania plików.

Chcesz przeglądać zawartość swojego telefonu na ekranie telewizora? Technologia Smart TV może Ci to umożliwić. Posiada ona jednak pewne braki i nie wszystkie urządzenia nią dysponują. Chcąc dzielić się plikami z Twojego laptopa z innymi urządzeniami, możesz to zrobić za pomocą modułu Bluetooth lub sieci WiFi. Wartą uwagi alternatywą jest także transmiter HDMI.

Jego działanie jest proste – daje ono użytkownikowi opcję przekazywania obrazu pulpitu komputera stacjonarnego lub przenośnego na ekran telewizora. Da się go podłączyć do każdego odbiornika HDTV. Przesyłany jest zarówno sygnał audio, jak i video. Oznacza to, że oprócz oglądania zdjęć zawartych na dysku komputera, można również oglądać filmy czy słuchać muzyki. Za źródło może posłużyć też dekoder, projektor, odtwarzacz, konsola, a nawet inny telewizor. Sieć bogata jest w oferty transmiterów, a z jedną z przykładowych zapoznasz się po wejściu na stronę https://avpoint.pl/modul-bezprzewodowy-hdmi-purelink-csw310.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego dom jest znakiem postępu cywilizacji?
Dlaczego dom jest znakiem postępu cywilizacji?
Współczesny dom jest marzeniem coraz większej liczby osób, głównie dlatego, że ma większą powierzchnię niż mieszkanie i można go urządzić […]
Ostatnie wpisy