Stoły rolkowe i transport grawitacyjny – metody przenoszenia w procesie produkcyjnym.

Stoły rolkowe i transport grawitacyjny – metody przenoszenia w procesie produkcyjnym.
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przenoszenie ładunków przy użyciu przenośników rolkowych

Stoły rolkowe to urządzenia, które są powszechnie stosowane w przedsiębiorstwach. W zależności od potrzeb mogą stanowić element wyposażenia linii produkcyjnej lub magazynu. Konstrukcja stołu jest bardzo prosta i składa się z dwóch burt, pomiędzy którymi zamocowane są obracające się wałki. W zależności od potrzeb korzysta się z urządzeń grawitacyjnych lub zasilanych elektrycznie. W pierwszym przypadku stosuje się stoły o odpowiednim nachyleniu. Po wprawieniu produktu w ruch samoczynnie przesuwa się on po rolkach z punktu położonego wyżej do punktu końcowego znajdującego się niżej. Stoły z dodatkowym zasilaniem pozwalają na transport materiałów w dowolnym kierunku. Przykłady tego rodzaju urządzeń znaleźć można na stronie http://www.rybinski-stal.pl/stoly-rolkowe/.

Transportowanie materiałów sypkich

Stoły rolkowe umożliwiają przenoszenie produktów o zwartej budowie, takich jak kartony, paczki, skrzynie czy też palety. W przypadku materiałów sypkich, takich jak pasze, czy zboża stosuje się przenośniki grawitacyjne. W przypadku transportu grawitacyjnego surowiec jest przenoszony z miejsca położonego wyżej do miejsca położonego niżej za pomocą systemu rur o różnej średnicy i przekroju okrągłym lub kwadratowym. W zależności od potrzeb użytkownicy mogą korzystać również z rozdzielaczy dwu i trzydrogowych. Wysokiej jakości zestawy przenośników grawitacyjnych, takie jak te dostępne na stronie http://www.rybinski-stal.pl/transport-grawitacyjny-i-rozdzielacze/ mogą być uzupełnione o hamulce, zasuwy, kolana, czy też wychwytywacze magnesowe. Transport grawitacyjny materiałów sypkich charakteryzuje się dużą wydajnością i niezawodnością, dlatego jest powszechnie stosowany w różnych gałęziach przemysłu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przechowywać rzeczy w domu?
Jak przechowywać rzeczy w domu?
Nadchodzi czas wiosennych porządków i każdy z nas chwyta się za głowę widząc mnogość rzeczy, która zalega w szafach. Niestety […]
Ostatnie wpisy