Dom i otoczenie

Jak stworzyć małą siłownię we własnym mieszkaniu?

14 listopada 2020

Zdrowy styl życia jest popularnym trendem, który w naszym społeczeństwie rozwija się już od kilku lat. Zmieniamy swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, dostarczamy organizmowi ważnych składników, a także podejmujemy się aktywności fizycznej. Siłownia jest jednym z tych miejsc, w którym spędzamy najwięcej czasu na ćwiczeniach i wzmacnianiu swojej sylwetki. Z racji dużego oblężenia i wysokich cen karnetów coraz większa ilość osób ceniących sobie sport decyduje się na własne siłownie urządzane w małym pokoju, w garażu lub na strychu. Czy warto stworzyć takie miejsce do ćwiczeń we własnym mieszkaniu? 

Co powinno znaleźć się w domowej siłowni?

Domowe siłownie są bardzo ekonomicznym i praktycznym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Za stworzeniem takiego miejsca przemawia między innymi brak pieniędzy wydawanych na karnety, brak kolejek do sprzętów czy zaoszczędzanie czasu na dojazdy. Aby trening był przyjemny i skuteczny, trzeba jednak zainwestować w parę sprzętów, które pomogą nam wyrzeźbić sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy. Na każdej domowej siłowni powinien znaleźć się gryf prosty wraz z obciążeniem, które będziemy mogli zmieniać wraz z naszymi potrzebami. Nie powinno zabraknąć także mniejszych hantel o różnej wadze oraz ławeczki ze stojakami na sztangę.

Dobrym i zajmującym niewiele miejsca rozwiązaniem będzie też drążek do podciągania, który możemy zamontować na ścianie. Przydatny sprzęt do ćwiczeń w domu to także rower stacjonarny lub bieżnia oraz ławeczka do brzuszków. W domowej siłowni powinna znaleźć się także mata, która posłuży nam do rozciągania i dodatkowe obciążniki na kostki oraz nadgarstki. Poza sprzętami warto pomyśleć także o reszcie wyposażenia, która nie tylko ułatwi trening, ale i pozwoli zachować porządek w pomieszczeniu. Mowa tutaj między innymi o stojaku na ciężary lub lustrze, które pozwoli obserwować nam technikę wykonywanych przez nas ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + 2 =