Jak unowocześnić kuchnię?

Jak unowocześnić kuchnię?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ to w niej spotykamy się z rodziną, spożywając kilka razy dziennie posiłki. Dlatego też warto co jakiś czas przeprowadzać jej metamorfozę, która wcale nie musi oznaczać wymiany wszystkich elementów na nowe. Zamiast kosztownego remontu można bowiem postawić na drobne ulepszenia – np. pomalować meble kuchenne na nowy kolor, wprowadzić ozdobne akcenty czy wymienić oświetlenie. Zabiegi te wniosą powiew świeżości, a jednocześnie nie uszczuplą nadmiernie naszego portfela.  

Renowacja to najlepsze rozwiązanie

Jeśli zależy nam na szybkim unowocześnieniu kuchni, to w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o wymianie frontów na nowe w meblach kuchennych na wymiar. Znakomitym pomysłem jest zwłaszcza zainstalowanie drzwiczek ze szkła albo frontów pomalowanych na wysoki połysk, ponieważ doda to całości blasku oraz świeżości. Można tez z powodzeniem zrezygnować z kilku drzwiczek i zastąpić je otwartymi półkami – doskonale nadają się one do wyeksponowania porcelany, wazonów czy filiżanek. Kolejnym skutecznym rozwiązaniem jest pomalowanie mebli lub ścian na jasny kolor, co spowoduje, że kuchnia będzie się wydawała droższa niż w rzeczywistości.

Dodajmy, że jasne barwy doskonale odbijają światło i pozwalają zamaskować wiele niedoskonałości, takich rysy i wgniecenia. Ponadto warto wymienić uchwyty i gałki przy meblach oraz oświetlenie – oryginalne żyrandole, lampy i listwy LED-owe równomiernie rozjaśnią wnętrze i wprowadzą do niego mu wyjątkowy nastrój. Inne ciekawe pomysły to m.in. powieszenie na ścianach obrazów (dających złudzenie większej przestrzeni), pomalowanie wybranych urządzeń tzw. płynną stalą nierdzewną, a także zmiana okiennej aranżacji (zasłony, firany, żaluzje rolety rzymskie itp.).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 funkcjonalnych gadżetów dla fotografa
5 funkcjonalnych gadżetów dla fotografa
Praca fotografa należy do niezwykle kreatywnych zajęć i odbywa się w różnych warunkach – zarówno w stacjonarnym studiu, jak i  […]
Ostatnie wpisy