Dom i otoczenie

Jak wybrać ozdoby choinkowe aby dobrze współgrały z wystrojem całego wnętrza?

10 lutego 2021

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały magiczny czas, który powinniśmy spędzać z rodziną oraz naszymi bliskimi. Jednak czasami przedświąteczny  okres przygotowań spędza nam jedynie sen z powiek. Wtedy z pomocą przychodzi Internet oraz różnego rodzaju poradniki pomagające uporać się z całym tym szaleństwem.

Jedną z kluczowych rzeczy jakie musimy przygotować przed świętami są dekoracje. Często zastanawiamy się jaką choinkę wybrać lub czy powinniśmy kupić bombki choinkowe szklane, a może plastikowe? Jednak nie ulega wątpliwości, że największym dylematem podczas świąt Bożego Narodzenia jest to, jak dobrać ozdoby choinkowe aby dobrze współgrały z wystrojem całego wnętrza.

Kompatybilny świąteczny salon

Każdy z nas ma inny gust i inną estetykę wnętrza. Salony urządzone w stylu rustykalnym z ciemną oprawą i ciężkimi drewnianymi meblami to nie lada wyzwanie dla dekoratorów wnętrz. Często zastanawiamy się, jak urządzić taki pokój w świątecznym stylu. Najlepszym wyborem, aby podkreślić kolory i ocieplić wnętrze jest kupienie żywej choinki. Dobrym pomysłem będzie przyozdobienie jej w różnokolorowe bombki choinkowe szklane, grube łańcuchy i delikatne anielskie włosy. Dla podkreślenia efektu możemy także dodać cukierki, pierniczki i ususzone wcześniej pomarańcze. Takie dodatki sprawią, że nasz salon nie tylko będzie pięknie wyglądać, ale także będzie się w nim unosił niesamowity świąteczny zapach. Bardziej modernistyczne wnętrza utrzymane w kolorystyce bieli i szarości wolą stonowane dodatki. Do takiego typu salonu lepsza będzie choinka sztuczna, przyozdobiona w dwukolorowe dodatki. Najlepszymi opcjami będą kombinację srebro-błękit lub złoto-czerwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *