Jak wydzielić strefę relaksu i jadalnianą w kawalerce?

Jak wydzielić strefę relaksu i jadalnianą w kawalerce?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawalerka to trudny orzech do zgryzienia. Mała przestrzeń musi pomieścić wszystkie możliwe funkcje niezbędne do codziennego życia. Na szczęście moda na minimalizm i niewielkie, kameralne mieszkania sprzyja urządzaniu takich przestrzeni, dlatego chcąc wydzielić w jednym pokoju strefę jadalną i wypoczynkową, nie powinniśmy mieć z tym większego problemu. Pamiętajmy, tylko by jak najlepiej wykorzystać metraż, każdy zakamarek i nie decydować się na zbyt duże gabaryty stolarki meblowej. 

Funkcjonalnym rozwiązaniem w przypadku kawalerek są sofy narożne, które służą jako miejsce do relaksu, przyjmowania gości oraz spania. Meble do jadalni też nie powinny stanowić wielkiego wyzwania. Na rynku jest wiele małych stołów dwu lub czteroosobowych, które mają możliwość rozłożenia blatu do sporych rozmiarów w razie pojawienia się gości.

Wizualny podział przestrzeni

Urządzając kawalerkę, chcemy, by wydawała się ona jak największa. Takie wrażenie zapewni nam wyraźny podział przestrzeni, którą dysponujemy, na poszczególne strefy spójne stylistycznie. Jeśli mamy aneks połączony z pokojem, stół ustawmy pomiędzy szafkami kuchennymi a kącikiem wypoczynkowym. Ten zabieg ładnie rozdzieli roboczą część od salonu, jednocześnie zapewniając nam komfortową jadalnię. 

By nasza strefa relaksu nie kojarzyła się za bardzo z kuchnią, zadbajmy o ładne, funkcjonalne dodatki jak np. efektowne pufy i meble do przechowywania, które znajdziemy na https://furnilux.pl/szafki-i-komody. Tak urządzona, stylowa kawalerka sprawdzi się doskonale jako pierwsze, własne mieszkanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy skup aut staje się opłacalny?
Kiedy skup aut staje się opłacalny?
Sprzedaż samochodu jest dość trudnym zadaniem w dzisiejszych czasach. Nic w tym dziwnego, ponieważ po otwarciu granic w ramach Unii […]
Ostatnie wpisy