Jak zapewnić pracownikom magazynu funkcjonalną przestrzeń do pracy?

Jak zapewnić pracownikom magazynu funkcjonalną przestrzeń do pracy?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

We wszystkich zakładach pracy ważne jest prawidłowe rozplanowanie przestrzeni, ponieważ każdy lokal ma ograniczony metraż, a tego ograniczenia zwykle nie sposób ominąć. Z tego powodu solidna organizacja miejsca to kwestia niezwykle istotna, szczególnie dla magazynów i firm spedycyjnych. Jednakże, należy pamiętać nie tylko o przestrzeni do przechowywania materiałów, ale też do funkcjonowania pracowników. Dowiedz się, w jaki sposób pogodzić oba te obszary.

Przestrzeń magazynowa a przestrzeń dla pracowników

Zacznijmy od początku, czyli od tego, jakie rodzaje przestrzeni możemy wyróżnić. W magazynach do kluczowych miejsc należy oczywiście powierzchnia magazynowa, a więc strefa, gdzie odkłada się i przechowuje produkty w późniejszych celach transportowych. Bez wyznaczonych regałów realizacja podstawowego założenia magazynu nie byłaby możliwa. Oprócz tego, do znaczących, często zapominanych sfer zalicza się część pracownicza, w skład której wchodzi m.in. przestrzeń pomiędzy półkami czy teren do manewrów dla wózków widłowych. Musi być ona odpowiednio szeroka i przystosowana, aby praca w magazynie przebiegała w sposób ciągły i bezproblemowy oraz by umożliwić mijanie się pojazdów bez stwarzania niebezpiecznych sytuacji dla pracowników.

Z pomocą w godzeniu obu obszarów przestrzeni przychodzą regały metalowe, które zapewniają wydajność w magazynowaniu ze względu na swoją wielopoziomowość i odporność na duże ciężary towarów (tzw. dobra nośność), a także ułatwiają organizowanie przystępnych korytarzy dla ludzi oraz maszyn. Dzięki nim praca w magazynach staje się szybka, łatwa i przyjemna, rośnie również zadowolenie klientów i kurierów. Istnieje także możliwość tworzenia tzw. antresoli, które dodatkowo usprawniają komunikację w przedsiębiorstwie magazynowym.

Podsumowując, prawidłowe funkcjonowanie i rozmieszczenie powierzchni w magazynie jest kluczem do efektywnej pracy. Regały metalowe są przydatne do utrzymywania porządku w planowaniu miejsc składowania towarów i wytyczaniu przejść między nimi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety drewnianych mebli i ich praktyczne zastosowanie
Zalety drewnianych mebli i ich praktyczne zastosowanie
Meble zrobione z drewna cieszą się niegasnącą popularnością. Są stylowe, estetyczne i bardzo trwałe. Podpowiadamy, czym się wyróżniają i jakie […]
Ostatnie wpisy