Jaki jest koszt budowy groty solnej?

Jaki jest koszt budowy groty solnej?
modna-wiedza
Budowa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grota solna to specjalne pomieszczenie wypełnione blokami z soli, w którym panuje mikroklimat niezwykle zbliżony do tego, z jakim mamy do czynienia nad morzem. Oznacza to, że powietrze jest bardzo czyste i wysoko zjonizowane, co ma pozytywny wpływ na cały układ oddechowy i nerwowy oraz samopoczucie. Z takich obiektów korzystają przeważnie osoby cierpiące na astmę, alergie i inne problemy z oddychaniem, a także nadmiernie znerwicowane i zestresowane. Budowa groty solnej pochłania znaczne koszty, ale producenci nie narzekają na brak zleceń.

Cena jest uzależniona od wielkości obiektu i indywidualnych preferencji klienta

Każda grota solna jest skonstruowana w bardzo precyzyjny sposób i składa się z głównego pomieszczenia przeznaczonego na kilkanaście ton bloków solnych (sól o leczniczych właściwościach pochodzi m.in. z Morza Martwego), poczekalni z wydzieloną recepcją, przebieralni oraz specjalnego wnętrza do przeprowadzaniach dodatkowych zabiegów. W mniejszych miastach jest zazwyczaj miejsce wyłącznie dla jednego obiektu tego rodzaju, natomiast w większych – dla co najmniej dwóch albo nawet trzech.

Producent tężni solankowych i grot ustala koszty budowy indywidualnie, biorąc pod uwagę zarówno wielkość powierzchni użytkowej, jak i konkretne potrzeby oraz wymagania klienta. Montaż trwa na ogół miesiąc, a średnia cena za metr kwadratowy wynosi od 3 000 zł do 4 000 zł. Oznacza to, że za wykonanie groty o optymalnej powierzchni 30 m2 musimy zapłacić ok. 100 000 zł, co nie jest kwotą małą. Trzeba jednak dodać, że ze względu na duże zapotrzebowanie pacjentów koszty zwracają się przeważnie w ciągu zaledwie dwóch lat, a niekiedy i roku. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakościowa kołdra – gwarancja wygody i udanego wypoczynku
Jakościowa kołdra – gwarancja wygody i udanego wypoczynku
Dobry sen to podstawa udanego wypoczynku. Nie ma jednak nic gorszego, niż źle dopasowana kołdra i poduszka. Stanowią one podstawę […]
Ostatnie wpisy