Jaki sprzęt przyda się na polowaniu?

Jaki sprzęt przyda się na polowaniu?
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Myślistwo ma w naszym kraju wielowiekową tradycję, dlatego nie dziwi fakt, że każdego roku przybywa amatorów polowań na dzikie zwierzęta. Aby wyprawa do lasu przyniosła spodziewany efekt, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu oraz akcesoriów. Przede wszystkim przyda się porządna broń palna, która umożliwia zabicie sarny, jelenia, dzika czy zająca. W tej roli znakomicie sprawdzi się choćby klasyczny sztucer śrutowy bądź kulowy (oczywiście z zapasem dedykowanej amunicji).

Bez akcesoriów optycznych ani rusz

Oprócz broni, każdy miłośnik polowania powinien również dysponować odzieżą maskującą, ograniczającą jego widoczność w lesie. Najlepiej sprawdzi się dwuczęściowy strój obejmujący spodnie i kurtkę (ewentualnie bluzę) w barwie khaki albo ze wzorem moro. Wszystkie elementy garderoby muszą być koniecznie wykonane z nieszeleszczącego materiału, bo w przeciwnym razie wzrasta ryzyko ciągłego płoszenia zwierzyny. Pożądane dodatki to kamizelka z licznymi schowkami, płaszcz przeciwdeszczowy, buty za kostkę i czapka z daszkiem do ochrony głowy przed słońcem. Przydadzą się ponadto konkretne akcesoria, do których zaliczamy:

– latarkę na baterie (zwykłą lub czołową) – skutecznie oświetla przestrzeń po zmroku,

– solidny nóż z prostą rękojeścią i ząbkami po jednej stronie ostrza,

– lornetkę z funkcją dalmierza i co najmniej 24-krotnym powiększeniem,

– podpórkę do broni,

– niewielki stołeczek rozkładany,

– preparat odstraszający uciążliwe insekty.

Warto także z pewnością mieć w swoim podręcznym ekwipunku nowoczesną lunetę noktowizyjną oraz nasadkę termowizyjną. Oba sprzęty pozwalają na bezproblemowe obserwowanie zwierząt po zmierzchu i w warunkach mgły lub silnego zachmurzenia. Można je nabyć w odpowiednim profesjonalnym sklepie internetowym, jak np. https://taniepolowanie.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naturalne dodatki do łazienki, które warto posiadać
Naturalne dodatki do łazienki, które warto posiadać
Coraz więcej osób stawia na naturalne rozwiązania, które są nie tylko najlepsze dla środowiska naturalnego, ale także i dla nas […]
Ostatnie wpisy