Jaki typ skrzynki na listy wybrać do własnej posiadłości?

Jaki typ skrzynki na listy wybrać do własnej posiadłości?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skrzynka na listy to specjalna konstrukcja przeznaczona do przechowywania poczty i jej ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi czy kradzieżą. W naszym kraju posiadanie tego elementu stanowi prawny obowiązek od 2012 roku. W zależności od budowy skrzynkę można z powodzeniem zamontować bezpośrednio przy ścianie, drzwiach wejściowych, na ogrodzeniu lub specjalnej podporze wkopanej w ziemię. Mnóstwo atrakcyjnych wizualnie modeli posiada w asortymencie choćby konkretny sklep online https://www.sparta.com.pl/pl/skrzynki-na-listy-galanteria.

Kierujmy się indywidualnymi preferencjami

Skrzynka na listy powinna bez problemu zmieścić w sobie przesyłkę o rozmiarze 229×324 milimetry, a także być pozbawiona ostrych krawędzi, które mogłyby zranić użytkownika w rękę. Poza tym musi mieć otwór wrzutowy nie pozwalający na swobodne wyjęcie korespondencji czy ulotek. Przy jej zakupie w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na materiał wykonania. Pożądana jest gruba blacha ocynkowana techniką elektrolityczną, ewentualnie stal galwanizowana – ze względu na ponadprzeciętną trwałość i jednocześnie elegancki wygląd. Drugi niezwykle istotny parametr to rodzaj montażu. W naszym kraju powszechnie wybierane są zwłaszcza skrzynki daszkowe przeznaczone do przytwierdzenia na ogrodzeniu posesji. Nierzadko są zaprojektowane w stylu retro i zapewniają wygodny dostęp z zewnątrz (ułatwienie dla listonosza). Osoby ceniące sobie oryginalność mogą natomiast postawić na wolnostojącą wersję amerykańską, a miłośnicy nowych technologii – na wersję zintegrowaną z modułem domofonu. Jeśli chodzi o kolorystykę, to godne polecenia są w szczególności skrzynki miedziane, srebrne, czarne, ciemnozielone i brązowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rehabilitacja nogi po złamaniu – czy to konieczne?
Rehabilitacja nogi po złamaniu – czy to konieczne?
Gwałtowny upadek w trakcie jazdy na nartach czy przy intensywnym treningu może skończyć się poważnym urazem kończyn. Szczególnie dokuczliwe jest […]
Ostatnie wpisy