Hobby

Jakich przyborów używać do malowania?

2 lipca 2022

Jeśli chodzi o malowanie, większość ludzi myśli o pędzlu i palecie. Podczas gdy są to z pewnością narzędzia, które będą potrzebne, aby zacząć, istnieje wiele innych przyborów, które pomogą Ci stworzyć swoje arcydzieło.

Nietypowe akcesoria dla malarza

Szmatki to chłonne kawałki tkaniny, które mogą być używane jako alternatywa dla ręczników papierowych jako aplikator do płynnej farby (są szczególnie przydatne podczas pracy na zewnątrz). Są one zwykle wykonane z bawełny lub lnu.

Markery to szeroka kategoria narzędzi, które mogą być używane do wielu różnych celów. Najczęstszym zastosowaniem markerów jest podkreślanie tekstu, ale można ich również używać do rysowania linii i kształtów, a także całych obrazków.

Czapka malarska to akcesorium, które warto mieć pod ręką. Chroni włosy, twarz i ubranie przed plamami, rozlaniem i rozpryskami. Czapka malarza może być wykonana z bawełny lub płótna i ma kant, aby utrzymać słońce z dala od oczu. Pomaga również utrzymać głowę w chłodzie, gdy na zewnątrz robi się zbyt ciepło.

Palety – Paleta jest zazwyczaj wykonana z plastiku lub szkła i występuje w wielu różnych kształtach i rozmiarach w zależności od tego, czy jest przeznaczona do olejów czy akryli. Ma dwie strony – jedna trzyma farbę, podczas gdy druga pozwala na mieszanie kolorów razem przed nałożeniem ich na papier lub płótno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *