Jakie są najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz?

Jakie są najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżowanie współczesnych wnętrz jest o tyle wyzwaniem, że producenci mebli oraz innych elementów wyposażenia dają swoim klientom naprawdę szeroki wybór. Modne są zarówno klasyczne wyroby w stylu francuskim, amerykańskim czy skandynawskim, jak i minimalistyczne meble z metalu, plastiku czy szkła. Trudno wskazać jeden dominujący, najmodniejszy trend w urządzaniu wnętrz.

Moda na minimalizm

Minimalizm należy do najmodniejszych trendów już od kilku lat. Dominują w nim surowe geometryczne kształty, stonowana kolorystyka, a także gładkie, błyszczące materiały. Często stosowanym rozwiązaniem są chociażby metalowe stoliki (modne modele można sprawdzić na https://ornali.com/pl/15-metalowe-stoliki), szklane dodatki, a nawet meble z tworzyw sztucznych. Nie ma tu miejsca na przesyt w postaci licznych akcesoriów. Jednak te, które się w minimalistycznym wnętrzu pojawiają, powinny reprezentować wysoką jakość.

Wnętrza jak za dawnych lat

Obok stylistyki nowoczesnej równolegle istnieje ta klasyczna, oparta na ciężkich meblach, łagodnych kształtach oraz materiałach ciepłych w odbiorze. W urządzonych zgodnie z nią wnętrzach może pojawić się stół w stylu francuskim, amerykańska kanapa znacznych rozmiarów, a także głębokie fotele zapraszające do odpoczynku.

Panuje tam raczej stonowana i ciepła kolorystyka. Krzykliwe barwy raczej się nie trafiają, a stoliki metalowe zastępują cięższe meble z drewna naturalnego. Wnętrza klasyczne przywołują swoją stylistyką minione stulecia, panuje w nich porządek, domowa atmosfera, a niekiedy także ciężki klimat kreowany przez masywne meble i ciemne kolory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo dzieci na drodze?
Jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo dzieci na drodze?
Dzieci należą do tej wyjątkowej grupy uczestników ruchu drogowego, która podlega szczególnej ochronie. Wiadomym jest, że najmłodsi poniżej siódmego roku […]
Ostatnie wpisy