Jakie są rodzaje bagażników samochodowych?

Jakie są rodzaje bagażników samochodowych?
modna-wiedza
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bagażniki mogą być dwojakiego rodzaju – montowane na dachu oraz na zaczepie. Pierwszy z nich montuje się na dachu samochodu, natomiast drugi przytwierdza się do tylnego zderzaka. Bagażniki dachowe są dostępne w różnych formach i kształtach, w zależności od tego, do czego ich potrzebujesz. Istnieją również różne rodzaje bagażników na podstawie ich wielkości, kształtu i przeznaczenia. Niektóre z najczęstszych typów obejmują:

Bagażniki rowerowe montowane na bagażniku

Mocuje się je do tylnej części bagażnika lub klapy bagażnika zamiast na dachu samochodu. Są one zazwyczaj bardziej przystępne cenowo niż modele montowane na dachu, ponieważ nie wymagają żadnych dodatkowych prac instalacyjnych z Twojej strony. Jednak zazwyczaj mieszczą mniej rowerów niż bagażniki montowane na dachu (zazwyczaj tylko jeden lub dwa).

Bagażniki rowerowe montowane na dachu

Są one przeznaczone do przewożenia kilku rowerów jednocześnie. Są one dostępne w różnych rozmiarach i stylach, więc możesz wybrać taki, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.
Są świetne, jeśli chcesz przewieźć kilka rowerów jednocześnie, ale mogą nie być tak bezpieczne jak inne rodzaje bagażników, ponieważ nie są przymocowane bezpośrednio do ramy pojazdu. Jeśli masz mały samochód, to bagażnik montowany na dachu jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Będzie on łatwiejszy do zainstalowania, a także pozostawi mnóstwo miejsca w bagażniku na inne rzeczy. Bagażniki samochodowe to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych i często podróżujących.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o siebie gdy stajesz się mamą?
Jak zadbać o siebie gdy stajesz się mamą?
Macierzyństwo to jeden z najlepszych okresów w życiu każdej kobiety. Patrzenie jak dziecko dorasta i z każdym dniem uczy się […]
Ostatnie wpisy