Człowiek i styl

Jakie są rodzaje biżuterii?

22 czerwca 2018

Biżuteria to nieodzowny element ozdobny każdej kobiety. Nawet skromna stylizacja wzbogacona odpowiednim dodatkiem, nabiera wyrazistości. Biżuterię można dobierać w zależności od potrzeb, sytuacji czy nastroju. Kiedy chcemy wyglądać szykownie i elegancko decydujemy się na złoto lub srebro, które stanowią niepodważalną klasykę gatunku. Sprawdzają się w większości sytuacji, jednak zdecydowanie odpowiadają oficjalnym wymogom. Pierścionek z białego złota ozdobiony pięknym kamieniem szlachetnym, z pewnością doda elegancji i klasy.

Czasami jednak nie potrzebujemy być tak oficjalne i wtedy doskonale sprawdzi się delikatna bransoletka z cienkiego srebra, która może być dodatkiem codziennej stylizacji. Zarówno na nadgarstku, jak i kostce. Bransoletka może być prezentowana również w wieczorowej odsłonie, wtedy przyda się bardziej elegancka. Do wieczorowych stylizacji idealnie pasują korale lub bardzo drogie kolie, na które niestety nie stać wszystkich. Z kolei w codziennej stylizacji, wszystkich małżonków, nieodzownym elementem jest złota obrączka, która może być również wysadzana kamieniami, posiadać specjalny grawer czy też pozostać w tradycyjnej, prostej formie.

Biżuteria to również broszki, które stanowią niezwykle piękny element wykańczający stylizację. Najczęściej są bogato zdobione, mogą spinać chustę przy szyi lub być przypięte do marynarki lub żakietu. Kolejny rodzaj biżuterii to kolczyki lub dla kobiet, które z jakichś powodów nie mogą pozwolić sobie lub nie chcą przebijać uszu- klipsy. Bardzo popularnym elementem biżuterii są też zegarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 4 =