Jakie są rodzaje psychoterapii?

Jakie są rodzaje psychoterapii?
modna-wiedza
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia jest rodzajem leczenia stosowanym przez specjalistów od zdrowia psychicznego, aby pomóc ludziom w zarządzaniu ich zdrowiem emocjonalnym i psychicznym. Psychoterapia jest zwykle używany do wielu kwestii, takich jak lęk, depresja, lub problemy z relacjami. Może to być wykonane osobiście lub przez telefon.

Istnieje wiele rodzajów psychoterapii. Do najczęstszych należą:

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) 

Pomaga zmienić sposób, w jaki myślisz o rzeczach lub zachowujesz się w oparciu o swoje myśli. CBT może pomóc w leczeniu takich problemów jak depresja, lęki i fobie, a także OCD (zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne). Ten rodzaj terapii skupia się na pomocy w zidentyfikowaniu i zmianie negatywnych wzorców myślowych, które mogą być przyczyną niepokoju lub choroby.

Psychoterapia interpersonalna (IPT) 

Skupia się na tym, jak przeszłe relacje wpływają na obecne i odwrotnie. IPT pomaga zrozumieć, jak Twoje relacje z innymi wpływają na Twój nastrój i zachowanie, abyś mógł je poprawić w przyszłości. Ten rodzaj terapii może być pomocny, jeśli masz problemy z zarządzaniem konfliktami z przyjaciółmi lub członkami rodziny, które mogą przyczyniać się do uczucia izolacji lub smutku.

Aktywacja behawioralna (BA) 

Uczy pacjentów, jak radzić sobie z trudnymi emocjami poprzez zmianę zachowania, zamiast próbować tłumić je poprzez taktyki unikania, takie jak ucieczka od wydarzeń społecznych.

Jeśli chcesz poznać więcej detali, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://in-altum.com/oferta/psychoterapeuta/bielany/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odświeżyć wygląd okien PCV?
Jak odświeżyć wygląd okien PCV?
Od założenia pierwszych okien PCV minęło już ponad 20 lat. To dało nam ogólny pogląd na trwałość oraz stan ram […]
Ostatnie wpisy