Jakościowa kołdra – gwarancja wygody i udanego wypoczynku

Jakościowa kołdra – gwarancja wygody i udanego wypoczynku
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobry sen to podstawa udanego wypoczynku. Nie ma jednak nic gorszego, niż źle dopasowana kołdra i poduszka. Stanowią one podstawę dobrego wysypiania się. Dzięki nim nasze ciało układa się w odpowiedniej pozycji i ma zapewnioną właściwą termoregulację.

Jaką kołdrę najlepiej wybrać, by cieszyć się dobrym snem?

Przesypiamy mniej więcej jedną trzecią naszego życia. Dlatego niezwykle ważne jest, by zapewnić sobie w tym czasie optymalne i komfortowe warunki. Wybierając kołdrę, trzeba zastanowić się najpierw nad jej rozmiarem. Dobierzmy go w zależności od tego, jak duże jest nasze łóżko. Najlepszym rozwiązaniem dla jednej osoby będzie kołdra 140×200 cm – to klasyczny i standardowy rozmiar. Jeśli mamy większe łóżko lub nie śpimy sami, można pomyśleć o większym wymiarze.

Wybierając kołdrę, warto też zastanowić się, co najlepiej spełni nasze oczekiwania.

  • Czy wybierzemy dwie kołdry – jedną letnią, cienką, a drugą zimową, grubą?
  • Czy zdecydujemy się na model dwuwarstwowy, który złożony jest z dwóch połączonych ze sobą kołder?

Trzeba też rozważyć, jakie wypełnienie kołdry będzie dla nas najlepsze. Na rynku dostępnych jest wiele różnych jego rodzajów. Kołdry ze sztucznym wypełnieniem – włóknami poliestrowymi – są lekkie i przewiewne. Mają też doskonałe właściwości izolacyjne. Można je bez problemu prać, bo nie tracą swojego kształtu. Takie kołdry są z reguły najczęściej wybierane przez alergików.

Tradycyjnym wypełnieniem kołder jest puch gęsi lub kaczy. W takich akcesoriach stosuje się specjalne przeszycia – przepikowania, tak aby wypełnienie nie przesuwało się wewnątrz kołdry. Te puchowe są odpowiednie dla alergików, jeżeli wcześniej ich wsad został zdezynfekowany specjalnymi substancjami. Takich kołder nie można niestety prać. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nauczać dzieci przez dobrą zabawę?
Jak nauczać dzieci przez dobrą zabawę?
Dzieci najłatwiej przyswajają sobie wiedzę poprzez zabawę. Dzięki swobodnej atmosferze mają śmiałość wyrażania emocji i przekazywania informacji jak postrzegają to, […]
Ostatnie wpisy