Kiedy trzeba wykonać odgrzybianie klimatyzacji?

Kiedy trzeba wykonać odgrzybianie klimatyzacji?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzatory domowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że urządzenia te wymagają regularnego czyszczenia i odgrzybiania. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego klimatyzatora jest filtr. To on zatrzymuje drobinki kurzu, a także zarodniki pleśni i grzybów. Specjaliści zajmujący się klimatyzatorami zalecają przeprowadzanie odgrzybiania przynajmniej raz w roku. Taką usługę można zamówić na http://www.adk-klimatyzacja.pl.

Regularna konserwacja układu

Najlepiej prace serwisowe zlecać dwa razy z roku, tj. tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego i zaraz po jego zakończeniu. Dzięki regularnemu serwisowaniu układu domownicy mogą oddychać chłodnym, czystym i świeżym powietrzem wolnym od nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń. Warto również pamiętać, że zapchane filtry zwiększają głośność pracy klimatyzatora, mogą także znacząco zmniejszać jego żywotność. Poza odgrzybianiem podczas prac serwisowych fachowcy powinni sprawdzić szczelność całego układu i uzupełnić braki czynnika chłodzącego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do jakich celów może się nam przydać skaner?
Do jakich celów może się nam przydać skaner?
Wielu z nas uważa skaner za sprzęt typowo biurowy. Nie jest to jednak całkowita prawda. Obecnie coraz częściej urządzenia do […]
Ostatnie wpisy