Kiedy warto zdecydować się na usunięcie pieprzyka?

Kiedy warto zdecydować się na usunięcie pieprzyka?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pieprzyki powstają na skutek nagromadzenia w jednym miejscu melanocytów. Pojawiają się ona na skórze najczęściej w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Bardzo ważne jest regularne kontrolowanie ich wyglądu, aby zapobiec przeobrażeniu się ich w niebezpieczne nowotwory skóry – czerniaki. W niektórych przypadkach dermatolodzy zalecają usunięcie pieprzyków nie tylko ze względów estetycznych.

Metody usuwania pieprzyków

Pieprzyki usuwa się przede wszystkim za pomocą metody chirurgicznej, laserowej lub z wykorzystaniem elektrokoagulacji. Na ich zlikwidowanie decydują się przede wszystkim osoby, u których zlokalizowane są one w widocznych miejscach, takich jak twarz czy szyja. Zaleca się przeprowadzenie zabiegu również ze względów profilaktycznych w przypadku znamion, które posiadają niepokojące kształty i stwarzają ryzyko przekształcenia się w nowotwór. Pieprzyki usuwa się także z miejsc, w których są one narażone na promieniowanie słoneczne oraz uszkodzenia. Jeśli są one wystające istnieje obawa, że zostaną naderwane przez ubranie lub biżuterię. Oszczędzi to dolegliwości bólowych związanych z tym. Warto także zdecydować się na usunięcie znamion w obrębie pleców oraz ramion, ponieważ są tam narażone na ciągły kontakt z bielizną. Powinno się zadbać także o wycięcie pieprzyków z owłosionej skóry głowy, ponieważ ich obserwacja i zauważenie ewentualnych zmian jest bardzo trudne. Poszukując kliniki oferującej usuwanie pieprzyków Poznań jest jednym z miast, w którym takie działają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawić bezpieczeństwo placówek dydaktycznych?
Jak poprawić bezpieczeństwo placówek dydaktycznych?
Szkoły to specyficzne, a na swój sposób nawet wyjątkowe miejsca, w których to bezpieczeństwo zawsze powinno stać na najwyższym możliwym […]
Ostatnie wpisy