Klocki hamulcowe – kiedy należy je wymienić?

Klocki hamulcowe – kiedy należy je wymienić?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Klocki hamulcowe są bardzo ważnym elementem każdego pojazdu. W ogromnej mierze odpowiadają one za bezpieczeństwo jazdy, gdyż umożliwiają zahamowanie samochodu. Jak każda część także i klocki stopniowo zużywają się i konieczna jest ich wymiana. Warto dowiedzieć się więc kiedy należy to zrobić.

Co trzeba wiedzieć o wymianie klocków hamulcowych?

W momencie, gdy klocki hamulcowe wymagają wymiany zaczynają wydawać charakterystyczny dźwięk. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych blaszek. W nowoczesnych modelach samochodów stosuje się specjalne sygnały dźwiękowe, dzięki którym kierowca wie, że przyszedł czas na ich wymianę. Przy spokojnej jeździe po mieście zaleca się zakup nowych klocków po przejechaniu około 30-50 tys. km. Jeśli jednak jeździmy dynamicznie to trzeba to zrobić najczęściej po przejechaniu 10-20 tys. km. Elementy te muszą być odpowiednio dopasowane do posiadanego modelu samochodu oraz całego układu hamulcowego. Warto wybierać części sprawdzonych producentów, które znaleźć można w katalogach części jcb. Samodzielna ich wymiana jest możliwa, trzeba jednak robić to ostrożnie. Najlepiej jest zlecić to zadanie profesjonalnym mechanikom z pobliskiego warsztatu samochodowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są produkty wykrywalne i w jakich branżach są one przydatne?
Czym są produkty wykrywalne i w jakich branżach są one przydatne?
Produkt wykrywalny to produkt, który zawiera wykrywalne zabezpieczenie. Są one przydatne w wielu branżach, w tym w służbie zdrowia, budownictwie […]
Ostatnie wpisy