Dom i otoczenie

Krótko o wycieraczkach systemowych

21 stycznia 2020

Wraz z rozwojem handlu, usług, a także powstawaniem coraz większej ilości obiektów użyteczności publicznej wzrosło także zapotrzebowanie na funkcjonalne metody zapewnienia czystości ich wnętrz. Sklepy, urzędy lub biura, które odwiedzane są dziennie przez setki lub nawet tysiące osób, obok zapewnienia czystości muszą zadbać także o bezpieczeństwo oraz komfort odwiedzających je osób. Takim rozwiązaniem jest wycieraczka systemowa.

Czym są wycieraczki systemowe?

Tego rodzaju wycieraczki to trwałe konstrukcje aluminiowe wypełnione specjalnymi wkładami o różnych właściwościach. Stosuje się od dwóch do nawet kilku rodzajów wkładów. Podstawowy system składa się z dwóch stref – gumowych i szczotkowych. W pierwszym etapie następuje wstępne oczyszczenie obuwia z największych zanieczyszczeń, by w następnym całkowicie usunąć brud, a także wodę. W przypadku większego natężenia ruchu nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć dwie lub nawet kilka wycieraczek systemowych.

Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu trzech funkcji. Taka wycieraczka składa się z gumowego lub winylowego wkładu, który znajduje się na zewnątrz budynku. Strefa druga znajdująca się już w jego wnętrzu to system szczotek. Ostatni etap to najczęściej stosowany ryps, którego zadaniem jest osuszenie butów. Taki system sprawi, że nawet najbardziej wymagająca wykładzina obiektowa będzie w pełni zabezpieczona przed błotem, wodą lub śniegiem.

Obok swojej podstawowej funkcji wycieraczki wszechobecne w dzisiejszych czasach wycieraczki systemowe zapewniają swoją budową także:

  • bezpieczeństwo użytkowników, dzięki konstrukcji uniemożliwiającej jej przemieszczanie;
  • komfort użytkowania dzięki możliwości zabudowy na poziomie podłogi;
  • żywotność.

Tylko od oczekiwań zarządcy nieruchomości zależy to, jak ma wyglądać i jakie funkcje spełniać wycieraczka systemowa, która będzie najlepiej dostosowana do jego potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − sześć =