Legendy polskiego hip-hopu

Legendy polskiego hip-hopu
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hip-hop jest kulturą, a jednym z jej elementów jest muzyka, którą jest rap. Często te słowa bywają jednak używane zamiennie. Obecnie jest to najpopularniejszy gatunek muzyczny w Polsce i warto przyjrzeć się jego legendom, które przecierały szlaki przed młodymi artystami.

Wiele legend na polskiej scenie

Wybierając taki temat jak legendy polskiego hip-hopu, można rozpoczynać poszukiwania w różnych miejscach. Niektórzy wymieniliby tutaj prekursorów jak Liroy, Wzgórze Ya-Pa 3. Historia rapu w naszym kraju jest bogata i charakteryzuje się zmienną popularnością oraz ilością wydawanych albumów. Zostanie legendą wymaga pewnej wybitności, osiągnięcia czegoś więcej niż przeciętny artysta tego gatunku. Kilku takim osobom przyjrzymy się bliżej.

Kali

Kali należy do legend, które łączą w sobie długoletni staż na scenie i wydawanie kolejnych dobrych tracków. Wyczynem jest stawianie sobie kolejnych celów i ewolucja własnego stylu. Raper zyskał ogromną popularność jako członek zespołu Firma (gdzie występował również Popek) oraz Ganja Mafia. Jego styl zmieniał się od typowo ulicznego aż do obecnego, bardziej refleksyjnego i różnorodnego (pod względem tekstowym i muzycznym). Na https://merlin.pl/a/kali/ można zamówić wiele płyt tego artysty.

Peja

Jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Andrzejewski nagrywał swoje pierwsze utwory już w 1993 roku, a nadal jest produktywnym artystą. Szczyt jego popularności przypada na album „Na legalu?”. Peja od wielu lat pozostaje wierny kulturze, z której się wywodzi i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miał pożegnać się z rapem.

To oczywiście tylko wybrane osoby, gdyż nie jest łatwo choćby wymienić wszystkich legend tego gatunku. Na pewno należą do nich również choćby Tede, O.S.T.R, Magik, Joka, Abradab, Fokus, Rahim, Pezet, ale również wielu innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie badania zleca hematolog?
Jakie badania zleca hematolog?
Jedną z ważnych dziedzin medycyny jest hematologia, zajmująca się układem krwiotwórczym i wszelkimi chorobami związanymi bezpośrednio z krwią. Do najpowszechniejszych […]
Ostatnie wpisy