Meble loftowe – czyli jakie?

Meble loftowe – czyli jakie?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble loftowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że tworzone są z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, czy też metal. W przypadku dodatków często wykorzystuje się również naturalne tkaniny, takie jak len lub bawełna. Meble loftowe są zazwyczaj proste, geometryczne i bez zbędnych ozdób. Szukając krzeseł loftowych, prawdopodobnie znajdziemy głównie meble drewniane lub metalowe, solidne i oszczędne w formie. Takie, które z pewnością nie zdominują przestrzeni, tylko będą dyskretnie pełnić swoją funkcję.

Surowość w nowoczesnym wydaniu

Cały styl określany jako „loftowy,” kojarzy się z ascetyzmem, minimalizmem, surowością. Nic dziwnego, skoro lofty są zazwyczaj bardzo przestronne i umiejscowione w budynkach pofabrycznych, gdzie dominuje cegła, tynk i stal. Chcąc znaleźć np. tanie krzesła do kuchni, która ma być w stylu loftowym, warto udać się na targ lub giełdę w poszukiwaniu drewnianych mebli. Następnie, w domu wystarczy je nieco odnowić lub wręcz przeciwnie, wrócić do surowego drewna (które należy zabezpieczyć, np. za pomocą lakieru.) I już, oryginalne meble w stylu loftowym gotowe. Do loftowych mebli należą również ażurowe regały, ogromne sofy, pufy oraz solidne, drewniane stoły. Co ciekawe, także bardziej designerskie meble zaliczane są do loftowych. Ważne jednak, aby wykonane były z naturalnych surowców. Wówczas ich stylistyka może być nieco bardziej nowoczesna i awangardowa. Doskonałym przykładem są np. biurka, które zachwycają swoją formą lub regały, stające się prawdziwą ozdobą wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Armatura wodociągowa – jak działają przepustnice międzykołnierzowe?
Armatura wodociągowa – jak działają przepustnice międzykołnierzowe?
Każdego dnia mieszkańcy miast korzystają z sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Instalacje te zbudowane są z rur tworzących rurociąg oraz różnego […]
Ostatnie wpisy