Na czym polega manicure żelowy?

Na czym polega manicure żelowy?
modna-wiedza
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod upiększania paznokci jest manicure żelowy. Polega on na pokryciu płytek masą o dużej elastyczności, a następnie utwardzeniu jej za pomocą specjalnej lampy UV/LED. Uzyskany w ten sposób efekt utrzymuje się nawet przez miesiąc – oczywiście w zależności od tempa wzrostu paznokci. Co ważne, kobieta poddająca się zabiegowi może wybrać pożądaną długość, kształt oraz wzór. 

Naturalny wygląd to ogromna zaleta

Manicure żelowy jest wyjątkowo trwały i stosunkowo łatwy do wykonania, a także daje kosmetyczce szerokie pole do popisu w zakresie zdobień. Najpierw konieczne jest dokładne zdezynfekowanie dłoni, zmiękczenie skórek i usunięcie ich patyczkiem bądź frezarką, zmatowienie powierzchni z użyciem bloczka oraz nadanie całości właściwego kształtu. Jeśli płytki klientki są nadmiernie osłabione, to wówczas niezbędne okazują się dedykowane żele budujące do paznokci, które pozwalają na ich szybką regenerację. Taki produkt tworzy swoisty szkielet stylizacji, stanowiąc znakomity podkład do kolejnych czynności. Dopiero po jego nałożeniu można bez przeszkód zastosować lakier hybrydowy, ewentualnie zwykły żel kolorowy. Dodajmy, że w omawianym manicure bardzo istotną rolę odgrywają szablony, czyli nakładki przedłużające przyklejane na brzeg paznokci. Bez nich masa akrylowa w krótkim czasie uległaby złamaniu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chlapacze w Twoim pojeździe
Chlapacze w Twoim pojeździe
Wiele osób dysponujących dużymi pojazdami osobowymi, ciężarowymi oraz naczepami, zastanawia się nad możliwością zamontowania chlapaczy. Elementy te powinny być dołączane […]
Ostatnie wpisy