Przeznaczenie mat dezynfekcyjnych

Przeznaczenie mat dezynfekcyjnych
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mata dezynfekcyjna to produkt, który od kilkunastu lat jest powszechnie stosowany na wjazdach oraz wejściach do rozmaitych obiektów. Jej podstawowa rola polega na skutecznym zabezpieczaniu danego miejsca przed przypadkowym wniesieniem na jego teren bardzo groźnych wirusów czy bakterii. Modele wjazdowe są dedykowane głównie do odkażania kół pojazdów, natomiast wejściowe do odkażania obuwia noszonego na co dzień ludzi. Te drugie wyróżniają się zdecydowanie mniejszym rozmiarem (pod względem zarówno długości, jak i szerokości).

Prosty sposób na idealną czystość

W przypadku takich elementów jak maty dezynfekcyjne głównym miejscem przeznaczenia są wszelkie zakłady, w których produkuje się, przechowuje lub przetwarza produkty spożywcze. Są ponadto często wykorzystywane w branży rolniczej, efektywnie powstrzymując szkodliwe mikroorganizmy przed przedostaniem się do chlewni, kurników i obiektów, gdzie zabijane są lub oprawiane zwierzęta hodowlane.

Maty znajdują również szerokie zastosowanie w typowych budynkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, szpitale, urzędy państwowe, przychodnie), halach sportowych, siłowniach, salonach SPA, gabinetach weterynaryjnych, salonach medycyny estetycznej, centrach handlowych, laboratoriach, hotelach, pensjonatach oraz terenach przyjmowania towaru niezbędnego w procesie produkcji. Co istotne, wiele egzemplarzy dostępnych na rynku posiada specjalne oznaczenia wskazujące kierunek i punkt dezynfekcji, a ich dodatkową cenną właściwością jest wchłanianie brudu i wilgoci (co w znacznym stopniu ułatwia sprzątanie podłóg).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zamieszkać w domu jednorodzinnym?
Dlaczego warto zamieszkać w domu jednorodzinnym?
Dla wielu osób pomysł mieszkania w domu jednorodzinnym jest atrakcyjny. Oznacza to, że masz swoją własną przestrzeń i prywatność. Nie […]
Ostatnie wpisy