Czym się kierować przy wyborze sztangi

Czym się kierować przy wyborze sztangi
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sztanga stanowi podstawę wyposażenia treningowego. Dzięki niej możemy ćwiczyć wiele partii naszego ciała. Niemniej jednak o tym, czy aktywność przyniesie nam wymierne korzyści, decyduje rodzaj posiadanego przez nas sprzętu. Dlatego dobrze poznać aspekty, o których musimy pamiętać, kupując sztangę.

Poziom ćwiczeń i rodzaj aktywności

Sztanga składa się przede wszystkim z obciążeń oraz gryfu. Z tego powodu wybierając idealny sprzęt dla siebie, należy zwrócić uwagę na charakterystykę obu tych elementów. W przypadku tych pierwszych najistotniejsze znaczenie ma oczywiście nasz poziom wytrenowania. Najczęściej ciężary są podzielone na dwie kategorie: duże o wadze od 25 do 15 kg oraz małe: od 5 do 0,5 kg. Dzięki temu mamy spore możliwości dostosowania obciążenia do siły swoich mięśni. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z treningiem, najlepiej jest kupić elementy o mniejszej masie i stopniowo, wraz ze zwiększającą się siłą, nabywać coraz cięższe. Wybór gryfu natomiast będzie uzależniony przede wszystkim od naszej płci. Te narzędzia bowiem dzielą się na damskie i męskie. Te pierwsze są nieco krótsze oraz znacząco lżejsze. Kupując sztangę, powinniśmy kierować się także rodzajem preferowanej przez nas aktywności. Dla osób trenujących fitness dobrym wyborem mogą być sprzęty, posiadające różne rozwiązania, wspomagające ćwiczenia jak np. https://fitcast.pl/kategoria-produktu/akcesoria-treningowe/sztangi-fitness/. W ten sposób ruch staje się jeszcze bardziej efektywny, co pozwala nam odnieść znacznie więcej korzyści z uprawiania sportu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo wybrać baterie do umywalki?
Jak prawidłowo wybrać baterie do umywalki?
Każde pomieszczenie w domu musi być dobrze i funkcjonalnie zaaranżowane. Dotyczy to także łazienki, która ze względu na swoje niewielkie […]
Ostatnie wpisy