Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne?

Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowie psychiczne to wciąż w naszym społeczeństwie temat tabu. Tymczasem równowaga emocjonalna decyduje o sprawnym funkcjonowaniu całego organizmu. Z tego powodu powinniśmy tak samo dbać o naszą kondycję i sprawność fizyczną, jak i psychikę. Warto zacząć od działań profilaktycznych. W utrzymaniu równowagi pomagają proste metody. Na pierwszym miejscu jest przede wszystkim aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu. Poprawia krążenie i sprzyja obniżeniu poziomu kortyzolu we krwi, czyli hormonu stresu. Równie ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu witaminy D3, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy niezbędna jest jej suplementacja. Ważna jest również zbilansowana dieta, dostarczająca odpowiednią ilość makro- i mikroelementów. Jeśli działania profilaktycznie nie wystarczają, należy szukać pomocy u specjalisty.

Wsparcie w codziennych trudnościach

Oprócz stosowania prostych działań profilaktycznych czasami niezbędna jest pomoc specjalisty, który pozwoli spojrzeć inaczej na przeżywane trudności i znaleźć właściwe rozwiązanie. Taką rolę pełni psychoterapeuta, którego ofertę można znaleźć między innymi pod adresem internetowym: https://www.terapeutainowroclaw.pl/. Taka osoba zajmuje się diagnozowaniem, a następnie leczeniem problemów psychicznych. W czasie odbywających się, zwykle cotygodniowych, sesji, rozmawia z pacjentem, używając odpowiednich technik i metod terapeutycznych. Jeśli jego działania okażą się niewystarczające, niezbędna jest wizyta u lekarza psychiatry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to są filtry cząstek stałych DPF?
Co to są filtry cząstek stałych DPF?
Zaostrzenie przepisów dotyczących ochrony środowiska sprawił, że koncerny motoryzacyjne musiały wprowadzić nowe rozwiązania technologiczne, pozwalające na redukcję spalin, takich jak […]
Ostatnie wpisy